Академія пам’яті Василя Стуса в університеті

23.01.2008

У Національному університеті «Острозька академія» 22 січня відбулася урочиста Академія, присвячена пам’яті великого поета Василя Стуса. Захід відкрив ректор університету, професор Ігор Пасічник. «Це закономірність, що Дні Стуса проходять у стінах Острозької академії, адже саме вона є не лише освітнім, а й духовним центром, провідником національної ідеї», - зазначив під час свого виступу Ігор Пасічник.

В Академії взяли участь головний редактор газети «День» Лариса Івшина, президент Національної радіокомпанії України Віктор Набруско, відомі літературознавці та філологи, учасники Острозького клубу вільного інтелектуального спілкування молоді.

Під час Академії гості, студенти та викладачі обговорювали життєпис поета, намагалися відкрити для себе Стуса у новій інтерпретації, акцентуючи увагу на моментах його життя, які маловідомі зі шкільної програми. Аспірант Донецького національного університету Сергій Несвіт розповів присутнім про студентські роки Василя Стуса, які пройшли у Сталінському педагогічному університеті. Магістранка спеціальності «українська філологія» гуманітарного факультету Зоя Олексійчук презентувала доповідь, що стосувалася авторських неологізмів у творчості Василя Стуса. Крім того, студенти декламували його поезії, аудиторії пропонувалися послухати записи авторських читань віршів Василем Стусом, які передав його син, лауреат Шевченківської премії Дмитро Стус.

Наприкінці Академії Ігор Пасічник нагородив Віктора Набруска срібною медаллю «Василь-Костянтин Острозький» за вагомий внесок у розбудову української держави та розвиток національної культури і духовності. Нагадаємо, що саме з ініціативи Національної радіокомпанії України відбулося перевидання дисків з поезіями Василя Стуса, які безкоштовно розповсюджуватимуться в освітніх закладах країни.