Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Острозька академія цінує традиції українського народу

19.05.2008

19 травня у Національному університеті «Острозька академія» відбулася акція «Вишиваний рекорд Острозької академії» в рамках святкування Тижня економічного факультету.

Цього дня студенти прийшли в академію у вишиваних сорочках з неповторними візерунками. Кожен із орнаментів відображав специфіку поєднання гами кольорів, засобів вираження конкретного регіону України, які склалися упродовж століть. Студенти були одягнені у вишиванках з поліським, гуцульським, подільським, слобожанським орнаментами, траплялися етнічні костюми, розшиті бісером. Кожен з орнаментів був оригінальний по-своєму, наприклад, для поліського характерною прикметою є спокійно-розмірений ритм якогось одного лаконічного за обрисами мотиву, для слобожанського – співіснування рослинного та геометричного візерунків, подільський представлений мотивами складних сполучень, витонченістю й бездоганністю.

«Проведення таких акцій є справді необхідним серед молоді, під час яких відроджуються традиції, культура, піднімається національний дух молодого покоління. Багато студентів були у вишиванках ще своїх бабусь і дідусів – це родинні реліквії, які передаються з покоління в покоління, як досвід», – розповідає учасниця акції, студентка Національного університету «Острозька академія» Алла Дубровик.

Острозька академія, як центр глибокої духовності, національної культури, вже не вперше проводить подібні акції. Викладачі та студенти Національного університету «Острозька академія» переконані, що завдяки збереженню та поціновуванню традицій і звичаїв свого народу можна виховати справжніх патріотів своєї держави.