Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Молоді художники зі Львова та Києва – в Острозькій академії

17 червня 2008

У Національному університеті «Острозька академія» розпочав свою роботу Міжнародний молодіжний історичний пленер «Шляхами наших перемог» для живописців.

Міжнародний молодіжний історичний пленер «Шляхами наших перемог» проводиться з метою популяризації вивчення історичної спадщини, активізації молоді навколо історичних подій, постатей минулого і сьогодення. Основне завдання пленеру – допомогти талановитій молоді реалізувати свій творчий потенціал.

За результатами відбірних турів до участі в пленері були рекомендовані студенти з Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури у Києві та Львівського державного коледжу декоративного та ужиткового мистецтва ім. І. Труша. У результаті роботи пленеру, яка триватиме з 17 червня до 1 липня, журі визначить переможців, після чого буде здійснено видання підсумкового каталогу робіт учасників.

Під час відкриття пленеру 17 червня проректор з наукової та навчально-виховної роботи Острозької академії Петро Кралюк привітав гостей та розповів про історичну спадщину Острожчини й університету зокрема. Далі для гостей була організована екскурсія-ознайомлення з визначними пам'ятками Острозького історико-культурного заповідника.

За словами Тараса Більчука, організатора пленеру, в Україні є багато молодих художників, які вже проявили себе у міжнародних виставках за кордоном, але досі не мають нагоди стати відомими в Україні.