Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Громадські слухання, ініційовані обласною радою

16 січня 2008

У Національному університеті «Острозька академія» 17 січня відбулися громадські  слухання на тему «Проблеми моралі та духовності молодого покоління на Рівненщині; вплив інформаційного простору на формування особистості». Організатором виступила директор радіостанції «Трек», депутат обласної ради, заступник голови постійної комісії обласної ради з питань духовності, культури та соціальної політики Галина Кульчинська.
 «Метою сьогоднішніх слухань є почути думку зору щодо проблем, які турбують сьогоднішню молодь, а також відповідь на запитання, хто для вас є зразком для наслідування», - звернулася вона до студентів Острозької академії.

У громадських слуханнях взяли участь заступник міського голови міста Острога, депутат обласної ради Олександр Корнійчук, заступник голови Острозької райдержадміністрації Олександр Фризюк, голова Рівненської обласної громадської організації Олексій Горецький, керівник фундації регіональних ініціатив у Рівнеській області Кантарія Зураб, голова Братства спудеїв Острозької академії, студенти та викладачі. Були висунуті різні проблемні аспекти сьогодення, зокрема виховання патріотизму та духовності дітей, формування сім’ї та колективу у школі на засадах християнських цінностей. Учасники слухань пропонували й шляхи їх вирішення, які б підтримували ініціативу самої молоді, а також надавали б їй альтернативу, адже, за словами професора кафедри української філології Івана Хом’яка, “молодь сьогодні покинута напризволяще”.

Професор кафедри лінгвістики факультету романо-германських мов, доктор педагогічних наук Василь Жуковський презентував підручник з християнської етики для п’ятого класу і висловив бажання, щоб він застосовувався не лише в школах Львівщини, для яких партія таких книг була замовлена, а й у рівненських.