Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Орест Цап розповів студентам легенду про Івана Мазепу

15 травня 2008

Нещодавно Національний університет «Острозька академія» відвідав Орест Цап, професор Монітобського університету (Канада), який взяв участь у роботі ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Міжкультурна комунікація: мова-культура-особистість» та прочитав студентам університету низку лекцій щодо використання мобільних технологій у навчальному процесі. Крім того, Орест Цап підготував наукову презентацію «Легенда про Мазепу», яку студенти мали змогу прослухати 15 травня в актовій залі університету.

Під час презентації канадський науковець проаналізував еволюцію образу Мазепи у світовій культурі: від романтичного героя Вольтера, який змальовував майбутнього українського гетьмана як королівського пажа, схопленого татарами та прив'язаного голим до коня, до фемінізованих персонажів сучасних театральних постановок, які сприймають Мазепу як екзотичну жінку. Орест Цап також запропонував широкому загалу підбірку прикладів, які ілюструють використання назви «Мазепа» у світі та Північній Америці зокрема. Як виявилось, у США та Канаді є кілька міст з такою назвою, а на географічній карті Африки можна навіть знайти Мазепинську затоку.

«Мазепа вийшов за кордони України та став європейським явищем, - зазначив під час доповіді Орест Цап. – На мою думку, легенду про Мазепу можна вважати одним з найвизначніших внесків України у світову культуру».