Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Орест Цап розповів студентам легенду про Івана Мазепу

15.05.2008

Нещодавно Національний університет «Острозька академія» відвідав Орест Цап, професор Монітобського університету (Канада), який взяв участь у роботі ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Міжкультурна комунікація: мова-культура-особистість» та прочитав студентам університету низку лекцій щодо використання мобільних технологій у навчальному процесі. Крім того, Орест Цап підготував наукову презентацію «Легенда про Мазепу», яку студенти мали змогу прослухати 15 травня в актовій залі університету.

Під час презентації канадський науковець проаналізував еволюцію образу Мазепи у світовій культурі: від романтичного героя Вольтера, який змальовував майбутнього українського гетьмана як королівського пажа, схопленого татарами та прив'язаного голим до коня, до фемінізованих персонажів сучасних театральних постановок, які сприймають Мазепу як екзотичну жінку. Орест Цап також запропонував широкому загалу підбірку прикладів, які ілюструють використання назви «Мазепа» у світі та Північній Америці зокрема. Як виявилось, у США та Канаді є кілька міст з такою назвою, а на географічній карті Африки можна навіть знайти Мазепинську затоку.

«Мазепа вийшов за кордони України та став європейським явищем, - зазначив під час доповіді Орест Цап. – На мою думку, легенду про Мазепу можна вважати одним з найвизначніших внесків України у світову культуру».