Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Круглий стіл: «Незалежність Косово: наслідки для України та світу»

14 березня 2008

У Національному університеті «Острозька академія» 13 березня з ініціативи студентсько-викладацької організації «Школа політичної аналітики «Поліс» відбувся круглий стіл: «Незалежність Косово: наслідки для України та світу», на якому студенти та викладачі обговорювали низку питань, пов’язаних із нещодавніми подіями на Балканах та їх відлунням у світі.

Під час обговорення «косовської проблеми» учасники зійшлися на думці, що ситуацію із самопроголошенням незалежності Косово можна трактувати двояко: з одного боку – це прояв сепаратизму, а з іншого – втілення прагнень до національного самовизначення. За словами доповідачів, це, однозначно, безпрецедентний крок, який вже призвів до ряду негативних наслідків у формі активізації радикальних настроїв на територіях «заморожених конфліктів», тому спрогнозувати подальший перебіг подій досить складно.

Учасники заходу також переконані, що ситуація з Косово та її наслідки є і залишатимуться елементом певної геополітичної гри США, Росії та деяких країн Європи. Україна ж, через хитку ситуацію навколо етнічних процесів на Кримському півострові, не може приєднатися до країн, які визнали незалежність Косово, стверджують учасники круглого столу.