Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Арсеній Яценюк: «Острозька академія – університет №1 в Україні»

13 червня 2008

До Національного університету «Острозька академія» з візитом завітав голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк. Спікер парламенту презентував для студентів та викладачів Острозької академії власну книгу «Банківська таємниця часів Помаранчевої революції».

Формат зустрічі вийшов за рамки презентації книги і переріс у спілкування на тему проблем сучасного становища та розвитку України. Найбільша увага приділялася питанням, пов’язаним з економічною сферою, проблемі російсько-українських відносин та політичній ситуації, що сформувалася сьогодні в українському парламенті. Не менший акцент був здійснений на освітній сфері. Арсеній Яценюк звернув особливу увагу на роль вищих навчальних закладів у формуванні майбутньої еліти української нації, на чиї плечі буде покладено відповідальність за розвиток держави, та відзначив провідне значення Острозької академії у цьому процесі. «Острозька академія – університет №1 у списку провідних вищих навчальних закладів України», – сказав Арсеній Яценюк, перебуваючи в університеті, а також зазначив, що тут справді відчувається атмосфера духу, необхідна для становлення повноцінної особистості.

Наприкінці зустрічі ректор Острозької академії Ігор Пасічник подарував Арсенію Яценюку на згадку про університет результат тридцятирічної праці професора Рафаїла Торконяка – переклад Острозької Біблії українською мовою.