Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Острозьку академію відвідав генерал-хорунжий козацького загону

18 травня 2007

У Національному університеті «Острозька академія» відбулася зустріч студентів з генерал-хорунжим Війська Запорізького Мусієм Володимиром, на якій він розповів про діяльність Українського вільного козацтва імені Северина Наливайка. Основною метою візиту Володимира Мусія було залучення студентів академії до активної співпраці з Українським вільним козацтвом та створення такого ж загону в Острозі.

Українське вільне козацтво імені Северина Наливайка виникло в місті Рівному ще у 1978 році. Ініціатива його створення належала студентам та викладачам Рівненського інституту культури. Основною метою, яку переслідували творці козацького загону, було відродження національних звичаїв, традицій, мови, патріотичне виховання молоді в дусі національної ідентичності в умовах перебування України у складі Радянського Союзу. На цей момент діяльність Українського вільного козацтва активно поширюється по всій Західній Україні, залучає до співпраці викладачів та студентів західноукраїнських університетів, курсантів військових ліцеїв. Окрім збереження національних звичаїв і традицій, його учасники займаються військовою підготовкою, зокрема вивчають бойове мистецтво козаків, мистецтво верхової їзди, охороною природи і культурних пам’яток, відвідують козацькі могили.

Студенти Острозької академії зацікавлені ідеєю створення підрозділу Українського вільного козацтва у своєму університеті. Планується активна співпраця з рівненськими «козаками», яка сприятиме посиленню співпраці між студентами різних університетів, вихованню молоді в дусі національної єдності.