Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

В Острозькій академії обговорювали явище сленгу

11 грудня 2007

Що таке сленг, чи можна ототожнювати його із суржиком, його походження та сферу вживання, поширення на певних територіях України – ці та інші питання висвітлювали члени товариства ім. Оглоблина на засіданні дебатного клубу філологічної секції на тему: «Побутування сленгу: екстралінгвістичний аспект», яке нещодавно відбулося у Національному університеті «Острозька академія».

У рамках заходу був презентований «Словник сучасного українського сленгу» за редакцією Т. М. Кондратюк. Також студент четвертого курсу спеціальності «українська мова та література» Віталій Максимчук зачитав уривок з твору Марка Вовчка «Горпина», перекладений на «сленгову» мову.

У засіданні клубу взяли участь викладачі кафедри, зокрема професор Іван Хом’як, який поділився зі студентами власним баченням цієї проблеми. За його словами,  сучасний молодіжний сленг є  продуктом урбанізації, яка деякою мірою співвідноситься з русифікацією та проблемами двомовності.