Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Фотоконкурс ім. Максима Бурди

Максим Бурда, талановитий український фотограф, випускник спеціальності журналістика Національного університету «Острозька академія». У 2023 році Максим героїчно загинув, захищаючи Україну. 

Для того, щоб вшанувати памʼять героя і підтримати талановитих студентів ІСГМ, які захоплюються фотографією, з 1 травня 2025 року розпочинається прийом робіт на перший щорічний Фотоконкурс ім. Максима Бурди. 

Умови конкурсу

Учасники: студенти бакалаврату та магістратури Інституту соціально-гуманітарного менеджменту НаУОА

Терміни проведення:

  • 1-22 травня прийом робіт 
  • 23 травня - 4 червня визначення переможців 
  • 5 червня нагородження переможців 

Тема конкурсу: Життя попри війну 

Вимоги до робіт:

Кількість фото від одного конкурсанта максимум 3 фото (по одній роботі на кожну номінацію)
Формат файлів JPEG
Мінімальна роздільна здатність 3000*4000 px
Розмір файлу до 10 мб.
Термін створення фотографій  зроблені протягом останнього року
Оригінальність роботи мають бути авторськими, без  ручного чи автоматизованого втручання. Легка обробка (експозиція, контраст, природна кольорокорекція) допускається.
Наявність назви та короткого опису назва до 100 символів та опис до 300 символів,  до кожної фотографії.
Етичні норми отримання згоди на зйомку людей, якщо це необхідно.

Критерії оцінювання: 

  • композиція;
  • технічна якість;
  • оригінальність ідеї;
  • емоційний вплив;
  • відповідність темі/номінації;
  • майстерність розповіді історії через фото.

! Етап прийому робіт триватиме з 1 по 22 травня 2025 року.

ПОДАТИ РОБОТУ

Номінації конкурсу

  • «Портретна фотографія» – розкриття характеру та внутрішнього світу людини.
  • «Репортажна фотографія» – фіксація важливих моментів чи подій, які відображають реалії українського сьогодення, важливі соціально-культурні явища або життя академічної спільноти.
  • Спеціальна номінація «У стилі Максима Бурди»* – роботи, що відображають професійний підхід та естетику, притаманну фотороботам Максима.

*Фотостиль Максима Бурди

В основі фотозахоплення Максима завжди була людина і її емоції.  Жанрово цей рух підпадає під назву «Гуманістична фотографія». Фотографи цього руху ставлять у центр своєї фотографії людину. Вони прагнуть знімати на камеру людей без позувань, як це робиться, наприклад, в портретній фотографії. Мета цих фотографів – зафіксувати справжні емоції людей.

Основні критерії:

  • У центрі фото має бути взаємодія двох і більше людей, незалежно від їх віку, соціального чи родинного статусу: двох закоханих, сімʼї, діток, мами з дітьми, бабуся з внуками, цілої родини і тому подібне;
  • Локально фото можуть бути зроблені будь-де: від фотостудії до квартири чи вулиці, в основі – невимушена взаємодія між людьми; 
  • Основне завдання – створити  ідеальний миттєвий фотознімок людських почуттів, або дій, невимушеної взаємодії між 2 і більше людьми, тут і зараз;
  • Передати через фото ті почуття, знайомі усім, але які попри це залишаються особистісними;
  • Не використовувати класичних позувань і штучних емоцій, усмішок, як у студійному портреті, лише невимушеність, щирість  і спонтанність;
  • Технічно фото можуть бути зробленими, як на телефон, так і на професійну камеру, так як Максим знімав на різну техніку.

Щоб наочно познайомитись з фотостилем Максима, скористайтесь посилання на його особисту сторінку в Instagram.

Лінк на сайт «Небесного фотографа».

Визначення переможців 

Переможців у ключових номінаціях визначатиме незалежне журі, до складу якого входять професійні фотографи, представники ОА, організатори конкурсу та рідні Максима. 

! Етап оцінювання робіт триватиме з 23 травня по 4 червня 2025 року.

Грошовий приз за перемогу в номінації – 3 000 грн.

Нагородження переможців 

Церемонія нагородження переможців відбуватиметься 5 червня 2025 року в режимі офлайн. Деталі проведення нагородження будуть повідомлені додатково. 

Контакти для уточнення інформації про конкурс:

  • Наталія Якименко +380961963242
  • Роман Шулик +380976720250

Біографія

Максим Бурда, випускник спеціальності журналістика Національного університету «Острозька академія». Талановитий фотограф, активіст, доброволець ТрО Волинської області, а з початку повномасштабної війни – солдат Збройних Сил України. У 2023 році Максим героїчно загинув під Бахмутом, захищаючи Україну.

Фотографія була покликанням Максима і свою справу він не залишив навіть під час військової служби, про що свідчить його позивний «Фотограф».

“Я не військовий фотограф чи журналіст, я, по факту, звичайний військовий, який інколи дістає фотоапарат із кишені. Перш за все, в руках я тримаю зброю, і лише, коли дозволяють умови та ситуація, дістаю фотоапарат”,

цитата з Телеграм-каналу Максима

У цивільному житті Максим Бурда був весільним фотографом, а під час служби зробив понад 200 світлин, які відображають життя та побут військових. Згодом ці роботи стали основою персональної фотовиставки під назвою «Небесний фотограф». Цю мрію героя втілили його мама Ірина та кохана Марія. 

Дізнатися більше про Максима Бурду та його творчість можна за лінком.