Візит Галини Миронюк

Днями Національний університет «Острозька академія» відвідала п. Галина Миронюк. Цей візит став черговим кроком до налагодження співпраці Острозької академії із Дослідницьким центром історії імміграції Міннесотського університету (Міннеаполіс, США).

Дослідницький центр історії імміграції був заснований у 1965 році. Загалом метою центру є збереження архівних документів та бібліотечних колекцій, що були власністю американських емігрантів чи стосуються історії еміграції до Сполучених Штатів Америки, зокрема її т.зв. другої, повоєнної, хвилі. На основі Дослідницького центру були створені бібліотека та архівний фонд, що містить документи на зазначену тематику, класифіковані за приналежністю до певної етнічної групи. Базою для заснування архівного фонду документів українського етносу стала колекція відомого українського вченого, професора Міннесотського університету Олександра Грановського.

Діяльність Дослідницького центру історії еміграції спрямована не тільки на збереження архівних документів, а й на організацію конференцій та дискусій на тематику еміграції.

П. Галина Миронюк є завідувачем українсько-американської колекції книг, займається налагодженням співпраці з українською громадою. Під час візиту до Національного університету «Острозька академія» п. Галина зустрілася зі студентами університету. Вона розповіла про діяльність центру, її історичне підґрунтя та роль у суспільному житті українських емігрантів. Важливим питанням, що підіймалося як Галиною Миронюк, так і студентами, були шляхи можливої співпраці, серед яких – передача Острозькій академії фільмокопій українських періодичних видань та альманахів, що виходили поза Україною від кінця 19-го століття. Крім того, бібліотека центру може переслати до бібліотеки Інституту дослідження української діаспори Національного університету «Острозька академія» рідкісні українські книги, що видавалися поза Україною. Реалізації цих проектів перешкоджає відсутність фінансування пересилки та оплати виготовлення фільмокопій. Проте одним із важливих аспектом співробітництва може стати організація обмінних програм, які допомогли б студентам Острозької академії працювати у Дослідницькому центрі історії еміграції.

Співпраця Національного університету «Острозька академія» із представниками української діаспори продовжується, і підтримка зв’язку з Дослідницьким центром історії еміграції може стати ще одним із її аспектів, оскільки Галина Миронюк зазначила, що сподівається здійснити ще не один приїзд до Острозької академії з метою розвитку співпраці.

Під час візиту п. Галина Миронюк зустрілася зі студентами магістеріуму спеціальності «Історія». Вона розповіла про діяльність Дослідницького центру історії еміграції.