Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

В Острозькій академії вшанували пам’ять Тараса Закидальського

Людина живе, доки жива пам’ять про неї. Пам’ять про видатного українця Тараса Закидальського довгі десятиліття житиме в серцях викладачів та студентів Острозької академії.

Тарас Закидальський – відомий науковець, громадський діяч. Волею долі більшу частину життя він провів далеко від Батьківщини, проте ніколи не забував про країну свого походження. Найбільше Тараса Закидальського хвилювали проблеми української освіти. Він всіма силами підтримував університети, приїжджав викладати, публікував статті українських науковців. Особливо тісні зв’язки професор підтримував з Острозькою академією. Тут він викладав, заснував стипендію імені свого батька Данила Закидальського. Декілька останніх років Тарас Закидальський очолював Товариство друзів Острозької академії в Канаді. Рішенням Вченої ради університету йому було присвоєно звання почесного професора Острозької академії.
З болем та сумом в Острозі дізналися про смерть Тараса Закидальського. “Це була людина надзвичайної скромності та працелюбності. В особі Тараса Закидальського ми втратили не лише видатного науковця, талановитого редактора журналу, ми втратили великого українця та друга Острозької академії”, – говорить ректор університету Ігор Пасічник.

Днями в Острозькій академії було проведено лекцію пам’яті Тараса Закидальського, на якій студентів було ознайомлено з його діяльністю, презентовано “Journal of Ukrainian Studies”, редактором якого був Тарас Закидальський в останні роки. Своїми спогадами про знайомство та співпрацю з паном Тарасом поділилися з присутніми ректор університету Ігор Пасічник, професор Валерій Полковський, директор Інституту досліджень української діаспори Національного університету “Острозька академія” професор Алла Атаманенко, декан факультету романо-германських мов Світлана Новоселецька. Було вирішено заснувати стипендію імені Тараса Закидальського студентам спеціальностей «релігієзнавство» та «українська філологія». Також з ініціативи ректора Ігоря Пасічника та директора Інституту досліджень української діаспори Алли Атаманенко буде підготовлено та видано збірник наукових праць на пошану професора Закидальського.

Всі ці заходи, безперечно, дуже невелика данина людині, життя якої було прикладом благородства та відданості справі, проте вони дають надію на те, що ім’я Тараса Закидальського буде вкарбовано в пам’ять людей, для яких він так багато робив добра.