Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Книги канадського інституту українських студій передано до інституту досліджень української діаспори

П’ятдесят чотири книги, видані в різні роки КІУСом, зокрема твори таких відомих українських культурних і громадських діячів, як Григорій Сковорода, Михайло Грушевський, Володимир Винниченко, Григорій Костюк та інші було передано Всеукраїнським благодійним фондом “Громадянська енергія” від імені Канадського Інституту Українських Студій Інституту досліджень української діаспори, що діє при Національному університеті “Острозька академія”. Це – значна частина видавничого доробку КІУСу, який складає більше 120 найменувань книг та 60 довідників та енциклопедій. Щедрий дар став важливим поповненням бібліотеки Інституту досліджень української діаспори при Національному університеті “Острозька академія”, діяльність якої розпочалася у січні 2002 року.

Презентацію відкрив перший проректор університету проф. Василь Жуковський, який відзначив важливість співпраці Інституту досліджень української діаспори НаУОА з Канадським Інститутом Українських Студій, який більш ніж 25 років сприяє розвиткові українознавчих досліджень в Канаді та за її межами. Проректор представив гостей університету – представників фонду “Громадянська енергія”.

Директор Інституту досліджень української діаспори при НаУОА Алла Атаманенко згадала про давні дружні контакти університету з Канадським Інститутом Українських Студій, які зав’язалися у 1999 році презентацією в Острозі І-го тому англомовного перекладу “Історії України-Руси” Михайла Грушевського, під час якої Академію відвідали директор КІУСу д-р Зенон Когут, директор Центру досліджень історії України ім. Петра Яцика д-р Франк Сисин та директор Програми дослідження українських церков д-р Сергій Плохій.

Алла Атаманенко відзначила роль КІУСу в розвитку українознавства, в популяризації історії України та поширенні інформації про сучасну Україну і українців у західному світі. Вона щиро подякувала представникам фонду “Громадянська енергія”, які, будучи офіційним партнером КІУСу в Україні, передали книги до Інституту досліджень української діаспори при НаУОА. При цьому директор Інституту зазначила, що ці видання стануть значною допомогою студентам та дослідникам-історикам, які працюють не тільки в Острозі чи Рівному, а й представникам інших регіонів.

Керівник фонду “Громадянська енергія” п. Андрій Гайдамашко розповів присутнім про Фонд та його завдання. Керівник програми співпраці з КІУСом Фонду “Громадянська енергія” п. Тетяна Нарижна розповіла про виставку подарованих видань Інституту на VІІІ Всесвітньому конгресі Світового Конгресу Українців, де книги зацікавили багатьох учасників та гостей.

Передані книги викликали велике зацікавлення у присутніх. На завершення було висловлено сподівання про подальшу співпрацю між науковими інституціями, яка може розвиватися у майбутньому в різних напрямах.