Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Оголошується набір до Школи універсального журналіста

Видавничий  дім «ОГО» та телерадіокомпанія «Рівне 1», які є постійними партнерами Національного університету «Острозька академія», оголошують новий набір до Школи універсального журналіста. Її мета – дати активній молоді Рівненщини початкові уявлення про професію журналіста та елементарні практичні навички шляхом поєднання теоретичного навчального курсу і практичних занять з журналістики на базі провідних місцевих ЗМІ.

«Досвід попередніх Шкіл показує, що випускники отримують не лише базові журналістські знання та навички, а й потужний стимул для подальшого особистісного росту, громадської діяльності, творчих успіхів у різних сферах, – розповідає керівник проекту, головний редактор ВД «ОГО» Віталій Голубєв. – Тобто – стають успішнішими в житті!»

Навчання  у Школі молодого журналіста триває 12 днів, загалом курс розрахований на 18 годин. Заняття проходять у вечірній час у робочі дні, після 18 години. Розглядаються, зокрема, такі блоки питань, як риси та умови журналістської діяльності, сучасні тенденції розвитку газетної, телевізійної та інтернет-журналістики, новини та їх написання, джерела інформації та робота з ними, техніка інтерв’ю, мовно-стилістичні аспекти роботи журналіста, основи риторики, юридичний бік підготовки журналістських матеріалів, основи он-лайн-журналістики, підготовка телерепортажів тощо.

По  закінченню навчання випускники отримують сертифікати. Кращі з них мають можливість стати позаштатними кореспондентами ВД «ОГО», потрапити до кадрового резерву ВД «ОГО» та ТРК «Рівне 1», користуватися підтримкою цих структур у реалізації своїх власних проектів.

Всі учасники отримують комплект роздаткових  матеріалів з різних тем, які розглядаються  на заняттях, де наводяться приклади, подаються практичні рекомендації та додаткова інформація.

«Окрім  саме журналістики, на заняттях ми багато говоримо про розвиток комунікативних навичок, тобто мистецтва спілкування, і про особисту ефективність людини, – доповнює Віталій Голубєв. – Це вміння правильно ставити цілі та досягати їх, усвідомлення себе господарем власного життя, навички позитивного мислення та використання всіх тих можливостей, які життя дає кожному з нас.

Заняття відбуваються у формі тренінгу, з  живим інтерактивним спілкуванням та великою кількістю конкретних прикладів з роботи місцевих ЗМІ. Основним викладачем є головний редактор ВД «ОГО» Віталій Голубєв. Крім того, до проведення занять залучаються фахівці-практики з різних сфер, пов’язаних зі ЗМІ – від видавця до літературного редактора та від медіа-юриста до прес-секретаря.

«Серед  викладачів Школи є і випускниця Острозької академії, а нині аспірантка та викладач цього університету Вікторія Назарук, – доповнює Віталій Голубєв. – Два роки тому вона також закінчила  Школу універсального жірналіста, а нині вже сама допомагає юнакам та дівчатам зробити перші кроки в журналістиці. До речі, студенти Острозької академії постійно беруть участь у ШУЖ, тож і новий набір, упевнений, без них аж ніяк не обійдеться! Адже на ШУЖ ми гуртуємо активну, творчу, креативну молодь, а серед спудеїв Острозької академії таких особливо багато!»

Якщо  вас зацікавила можливість пройти навчання у ШУЖ – надсилайте резюме на  електронну адресу vg2001@ukr.net.

Детальнішу  інформацію про ШУЖ можна отримати тут на сайті http://ogo.ua/rubrics/molod/2009-12-11/32854/