Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, редакційно-видавничий відділ, відділ зв’язків з громадськістю, Центр вивчення спадщини Острозької академії, відділ працевлаштування, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на шістнадцяти престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Центр канадознавства Національного університету «Острозька академія»

Центр канадознавства (ЦКЗ) Національного університету «Острозька академія» 
Canadian Studies Centre of Ostroh Academy National University
 

Контактна інформація: адміністративний корпус, вул. Семінарська 2, м. Острог
Tел.: (03654) 3-02-58

Директор: Полковський Валерій Полікарпович, доктор філософії, президент компанії «Східноєвропейські можливості» (м. Сейнт-Альберт, Канада) 
e-mail: valerii@shaw.ca 

Наукові співробітники:
Юр’єва Оксана Юріївна, старший викладач кафедри міжнародної мовної комунікації, кандидат педагогічних наук  
e-mail:  oksana.iurieva@oa.edu.ua

Засєкіна Світлана Анатоліївна,  викладач кафедри міжнародної мовної комунікації 
e-mail:  svitlana_zasiekina@hotmail.com

Костюк Ольга Олександрівна, викладач кафедри англійської мови та  літератури
e-mail:  olgakostiuk@ukr.net

Сімак Катерина Віталіївна, викладач кафедри англійської мови та  літератури
e-mail:  kateryna.simak@oa.edu.ua

Тимейчук Ірина Миколаївна, старший викладач кафедри міжнародних відносин, кандидат філологічних наук
e-mail: rysik2210@rambler.ru

Пол Бродовей, запрошений викладач англійської мови у  Національному університеті «Острозька академія» (м. Едмонтон, Канада)
e-mail: paulbrodoway@yahoo.ca

Коротка історія створення

Центр канадознавства є структурним підрозділом Національного університету “Острозька академія”, який розпочав свою діяльність у вересні 2010 року. Центр канадознавства Національного університету “Острозька академія” створено з  метою  дослідження суспільно-політичного устрою Канади, економічної системи, мовної політики та канадського варіанту англійської та французької мов, культури та літератури, освітньої сфери, внутрішньої та зовнішньої політики Канади тощо.

Основні завдання

  • Проведення наукових досліджень з канадознавчої проблематики.
  • Організація конференцій, круглих столів та семінарів з канадознавства.
  • Розробка та впровадження канадознавчих дисциплін та канадознавчого компонента у існуючі дисципліни.
  • Підтримка бібліотечного фонду НаУОА та створення бібліотеки Центру канадознавства.

Плани та напрями діяльності

Відповідно до мети та завдань діяльності Центр канадознавства працює за такими напрямами:
1. Проведення наукових досліджень у галузі канадських студій за такими напрямами:

  • канадський варіант англійської мови;
  • франкофонія в Канаді;
  • канадська література; 
  • система вищої та середньої освіти у Канаді;
  • гендерні дослідження в Канаді; 
  • релігійна толерантність Канади.

2. Запрошення викладачів та фахівців у різних галузях із Канади та України для проведення занять, семінарів та презентацій на кандознавчу тематику.
3. Проведення Симпозіумів з канадознавства та Канадських читань а також тематичних круглих столів і семінарів з канадознавства
4. Впровадження канадознавчого компонента у навчальні курси.
5. Дослідження бізнесових можливостей та бізнес-проектів України та Канади.
6. Поповнення фонду наукової бібліотеки та ресурсного центру вивчення іноземних мов Національного університету “Острозька академія” літературою з канадознавства.

Реалізовані проекти (заходи)

За період діяльності Центром канадознавства було проведено низку заходів, зокрема, Симпозіуми з канадознавства (2011 р., 2015 р.) та конференції “Канадські наукові читання” (2013 р., 2014 р.), метою яких було зібрати коло зацікавлених дослідників канадської проблематики, сприяти процесу обміну знаннями та досвідом і розвитку канадознавчих досліджень в Україні. Перший Симпозіум з канадознавства у 2011 році відвідала Ляриса Блавацька, радник Посольства Канади в Україні. На другий Симпозіум у 2015 році завітав Роман Ващук, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні.

Центр канадознавства регулярно проводить семінари та круглі столи на канадознавчу тематику, співпрацює з волонтерами з Канади, які викладають в університеті. Завдяки діяльності Центру постійно поповнюється літературою з Канади фонд наукової бібліотеки та ресурсний центр вивчення іноземних мов Національного університету “Острозька академія”.

Центр канадознавства залучає молодь до вивчення та дослідження різних аспектів канадського життя. Зокрема, у 2013 році Центром було проведено конкурс студентських наукових робіт, у якому було обрано двох переможців і нагороджено почесними грамотами та заохочувальними призами. Центр постійно підтримує зв'язки з Гощанською районною школою-гімназією, організовує постачання літератури з Канади; наукові співробітники центру проводять презентації у цьому навчальному закладі.

Спіробітники Центру канадознавства працюють над науковими дослідженнями канадознавчої проблематики. Зокрема, у 2014 році співробітниками захищено кандидатські дисертації на тему «Гендерна освіта бакалаврів гуманітарних спеціальностей у вищих навчальних закладах Канади» з педагогіки та «Дискурс Іншого в романах-дистопіях Маргарет Етвуд» з філології. Виконуються дисертаційні роботи з педагогіки на такі теми: «Гендерне виховання учнів у середніх навчальних закладах Канади», «Виховання релігійної толерантності школярів у середніх навчальних закладах Канади», «Тенденції розвитку академічної мобільності студентів у системі вищої освіти Канади».

ЗавантажитиПрограма канадських наукових читань
Файл .doc, 841 Кб

ЗавантажитиЗвіт роботи Центру канадознавства НаУ ОА за 2012-13 н.р.
Файл .docx, 30,28 Кб

ЗавантажитиПлан роботи Центру канадознавства НаУ ОА на 2013-14 н.р.
Файл .doc, 53 Кб