Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, редакційно-видавничий відділ, відділ зв’язків з громадськістю, Центр вивчення спадщини Острозької академії, відділ працевлаштування, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на шістнадцяти престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Кафедра державно-правових дисциплін

Керівництво

Завідувач кафедри: Скрипнюк Валентина Миколаївна, доктор юридичних наук, професор

Контактна інформація: центральний корпус НаУОА
тел.: (03654) 2-39-30
e-mail: state.law@oa.edu.ua
Офісні години: Вівторок-четвер 9.00-16.00, обідня перерва 13.00-14.00

Старший лаборант кафедри: Клічук Мирослава Ігорівна

Контактна інформація:центральний корпус НаУОА
тел.:(03654) 2-39-30
e-mail: state.law@oa.edu.ua
Офісні години:понеділок – п'ятниця: 9.00-17.00, обідня перерва: 13.00 – 14.00 

Загальна інформація про кафедру

1999 р. в результаті реорганізації кафедри правничих та психолого-педагогічних дисциплін була створена кафедра загальнотеоретичних юридичних дисциплін (Наказ №11 від 29.09.1999 р.). 14 жовтня 1999 р. вона була перейменована в кафедру історії та теорії держави і права, а в березні 2005 р. її було перейменовано в кафедру державно-правових дисциплін.

Кафедра забезпечує читання наступних навчальних курсів: Історія України: державно-правовий контекст, Вступ до спеціальності: основи юридичної етики та етикету, Політологія, Трудове право, Право на працю та гарантії його реалізації в умовах ринкової економіки, Нотаріат України, Безпека життєдіяльності, а також викладання курсів англійської мови для студентів-правників.

Тема наукового дослідження кафедри: «Проблеми державотворення та захисту прав людини в Україні» (номер державної реєстрації: 0110U000890).

При кафедрі державно-правових дисциплін у 2012 році було створено Лабораторію громадянського суспільства та місцевого самоврядування (ЛаГСтаМС), основними завданнями якої є: дослідження, впровадження та методичний супровід змісту, методів, технологій і засобів громадянського суспільства та вдосконалення функціонування місцевого самоврядування; створення наукової школи правової інформатики місцевого самоврядування; накопичення текстового матеріалу для забезпечення прикладами досвіду роботи (кращі практики місцевого самоврядування), науково-практичних коментарів (державних нормативно-правових актів); розроблення проектів нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування та територіальних громад (положення, статути) та електронні версії книг і підручників навчально-методичних посібників для навчальних цілей; створення фонду електронних та друкованих довідників, методичних посібників різних типів для членів територіальних громад, депутатів, учнів та студентів; включення в навчальний процес Інституту права ім. І. Малиновського наукового доробку ЛаГСтаМС у зміст спецкурсів, наукових та науково-практичних семінарів, наукових робіт студентів, аспірантів; вивчення зарубіжного досвіду розвитку науково-дослідницьких систем у сфері громадянського суспільства та місцевого самоврядування; поширення педагогічних інновацій та новітніх освітніх технологій, досягнень науки та передових ідей в практику; створення студентських фокусних груп «Проблеми організації роботи складових громадянського суспільства та системи органів місцевого самоврядування», члени яких братимуть участь у наукових студентських конференціях тощо.

Загалом на кафедрі працюють 11 викладачів (в тому числі – 7 в штаті), з них 7 – з науковими ступенями.