Острозька академія вшосте потрапила до Книги Рекордів України!

30 січня 2017

Український народ здавна любить щиру пісню, охоче колядує і щедрує впродовж різдвяних свят, чим і популяризує автентичну музику нації. Національний університет «Острозька академія» (НаУОА) 12 років поспіль проводить фестиваль різдвяних піснеспівів, на який з’їжджаються виконавці з усієї України. Цьогорічний захід став особливим, адже відзначився максимальною кількістю учасників і новим встановленим рекордом України.

«Нещодавно завершилися такі довгоочікувані і такі швидкоплинні різдвяні свята, але різдвяна радість ще буде з нами цілий рік. Для нас, християн, такі свята пов’язані зі спогадами про народження Ісуса Христа, про початок його земного життя та служіння народові. Ці свята сповнені для кожного з нас великою радістю, великим піднесенням. Про різдвяні події ми згадуємо під час молитви у храмі, оспівуємо їх у різдвяних піснеспівах, колядуємо, щедруємо, прославляємо новонародженого Христа, несемо радість від хати і до хати»,

розповідає настоятель ставропігійного студентсько-викладацького храму преподобного Федора Острозького отець Василь Жуковський.

Фестиваль розпочався 12 років тому як невеликий локальний концерт духовної музики за участю острожан і жителів кількох прилеглих сіл. Нині ж цей захід став всеукраїнським, в цьогорічному фестивалі беруть участь 48 хорів загальною кількістю 530 учасників. Серед учасників є зовсім юні виконавці , а також і досвідчені колядники. Впродовж фестивалю було встановлено рекорд України з найтривалішого виконання колядок і щедрівок, а саме 5 годин і 45 хвилин поспіль безперервного виконання різдвяних піснеспівів.

«Острозька академія є унікальним закладом в нашій державі, який активно пропагує досягнення свого колективу, адже тут створюються унікальні культурно-мистецькі ініціативи, які фіксує Національний проект „Книга рекордів України“. На сьогодні виш є вже п’ятиразовим дипломантом і незабаром буде відзначений черговим рекордом, вже шостим! В Україні немає жодного навчального закладу, який здобув би стільки рекордів, зареєстрованих Національним проектом. Крім того, Острозька академія — це єдиний вищий навчальний заклад, який потрапив до Книги рекордів Гіннеса за масове читання творів Тараса Шевченка в нашій державі. Усе, що проводиться в Академії, має велике значення для нас, бо заклад виховує еліту, яка визнає, що вона є представником цілого українського народу і має духовний потенціал, щоб примножувати наші традиції, пропагувати культуру рідного краю і не втрачати етнічну самобутність. Я є патріотом Острозької академії і буду з радістю фіксувати в майбутньому сотий рекорд університету. Усі колективи є майстерними, вони приїхали поділитися досвідом, перейняти нові традиції, показати те, чого досягли клопіткою працею і чудово, що є можливість вчитися один в одного. Це можливість людям набиратися позитивних емоцій за рахунок пропаганди чогось доброго і світлого»,

зазначає Представник Національного проекту «Книга рекордів України» Олександр Шустерук, який і фіксував встановлення рекорду.

Усі учасники отримали дипломи про участь у ХІІ фестивалі колядок. Переможці були відзначені грантами від ректора Острозької академії Ігоря Пасічника, грамотами МОН України, а саме сектору зовнішніх комунікацій Державної наукової установи «Інституту модернізації змісту освіти» в особі Надії Лещик, і благословенними грамотами від Владики Ілларіона — архієпископа Рівненського і Острозького.

Дипломами Національного проекту «Книга рекордів України» були нагороджені : ректор Національного університету «Острозька академія» Ігор Пасічник, настоятель ставропігійного студентського-викладацького храму преподобного Ф. Острозького НаУОА отець Василь Жуковський та регент хору ставропігійного студентського-викладацького храму преподобного Ф. Острозького НаУОА Юлія Полонська.

Грамоти від владики Ілларіона, архієпископа Рівненського і Острозького, отримали :

• Хоровий колектив ставропігійного студентського-викладацького храму преподобного Ф. Острозького Національного університету «Острозька академія» (м. Острог);
  • Колектив «Дзвіночок» Свято-Михайлівської церкви (с. Оженин);
  • Муніципальний хор «Елегія», м. Нетішин.

Грамотами від МОН України нагороджені:

• за збереження і провадження культурних традицій — зразковий фольклорний гурт «Щедрик» Славутської дитячої школи мистецтв (м. Славута);
  • за оригінальність трактовок — зразковий дитячий хор «Віват, музико!» та вокальний ансамбль Рівненського міського палацу дітей і молоді (м. Рівне),
  • приз глядацьких симпатій — дитячий фольклорний ансамбль (с. Забороль Рівненської області), а також Соломія Поліщук і Софія Пасічник, учениці Острозької дитячої школи мистецтв.

Гран-прі від ректора отримали:

• Маргарита Гандзілевська (Товариство польської культури Острожчини);
  • Зразковий художній колектив «Співаночка» Рівненської класичної гімназії «Престиж» (м.Рівне), колектив «Дзвіночок» Свято-Михайлівської церкви;
  • Дитяча вокальна студія «Камелія», молодша група м. Нетішин.

Грант від ректора отримала Свято-Миколаївська церква м.Острог.

«Те, що ми потрапили до книги рекордів України це дуже добре, але найважливіше те, що наші традиції, притаманні українському народові — колядувати і щедрувати, не лише відроджуються, а й примножуються, бо сьогодні усі присутні почули багато нових духовних піснеспівів. Найяскравішою особливістю цьогорічного заходу є те, що близько 90% виступаючих це діти, а отже в української пісні є майбутнє»,

зазначив ректор Острозької академії Ігор Пасічник.