«Це місто просто ожило перед нами…»

25 квітня 2016

21 березня в «Острозькій академії» відбулася презентація літературно-наукового альманаху «Геопоетичні студії». Ініціатор випуску збірника — викладач кафедри української мови та літератури Кочерга Світлана Олексіївна.

Більшість робіт, які увійшли в збірник, написані членами наукового студентського гуртка «Genius loci» («Геній місця»), керівником якого є Світлана Кочерга.

У свої розвідках студенти досліджували роль рідного місця у творчості письменників. Основою робіт був топос Острога у поезіях сучасників.

«Коли почали вивчати живі тексти авторів, сучасників і не тільки, це місто просто ожило перед нами. Я відкрила для себе новий Острог»

ділиться враженнями студентка Віра, одна з авторів альманаху.

Магістранка Аліна прокоментувала :

«Насправді це дуже цікаво й приємно — досліджувати те, що до тебе не робив ніхто, а потім ще й бачити результати свої роботи. Острог — надзвичайно різнобарвне тло для досліджень, і я рада, що ми зробили ці перші кроки, а тепер передаємо естафету молодшим курсам».

Презентація мала дещо незвичний характер, адже містила в собі елементи перформансу. Студенти мали змогу побачити міні-сценізацію вірша «Острог» від магістрів української філології, взяти участь у цікавій вікторині, послухати вірші про Острог від самих поетів.

Організатори презентації дякують студентам групи Т-31 за сюрприз із солодощами, завдяки якому поезія стала ближчою.