Студенти Острозької академії – в трійці кращих команд з дебатування в Україні

20 березня 2016

Спудеї Національного університету «Острозька академія» взяли участь у всеукраїнських дебатах, які відбулися 14 березня в Києві. Шість студентських команд (Острог, Львів, Чернівці, Одеса, Харків та Київ) змагалися за перемогу у фіналі студентського дебатного турніру DRI на тему: «Чи потрібно приймати Конституцію України на референдумі?»

Дебати організувала «Democracy Reporting International» (DRI) у партнерстві з ІМВ. DRI надалі продовжуватиме роботу із молоддю в регіонах, заохочуючи її до участі у суспільно-політичних процесах. Острозькі студенти гідно боролася впродовж усього протистояння і ввійшли у трійку кращих команд України з дебатування. Наш університет представляли Тарас Козаченко, Іван Лосюк, Андрій Тихончук, Юлія Мартинюк та Альона Ожилевська.

«Впродовж перебування на змаганнях нам забезпечили гідні умови проживання харчуванням та й загалом організація заходу була на високому рівні. Я зумів зібрати хорошу команду, де кожен підтримував один одного під час і поза дебатами. Впродовж змагань вдалось отримати цінний досвід у галузі дебатування й аналітики. Також варто виділити компетентність суддів та їх об’єктивність»,

ділиться враженнями учасник команди Тарас Козаченко.

Після дебатів судді турніру, а також Єгор Соболєв, народний депутат і голова Комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції, долучилися до відкритої дискусії щодо можливості ухвалення Конституції на референдумі. Окрім освітніх цілей, метою дебатів є заохочення студентської молоді до обговорення конституційних змін та процедур, а також — до активної участі у здійсненні політичних реформ в Україні. Захід завершився відкритою дискусію за участі експертів, політиків, журналістів та молоді.