Подячний молебень з нагоди завершення поетичного марафону до 200-річчя Тараса Шевченка

18 березня 2014

Сьогодні в студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького відбувся подячний молебень з нагоди завершення безперервного поетичного марафону, присвяченого 200-річчю з Дня народження Тараса Шевченка. Нагадаємо, що марафон тривав 19 діб поспіль, упродовж цього часу неодноразово служилися молебні за Україну, за мир, відбулася літія за видатним сином українського народу в день його ювілею.

Настоятель храму, протоієрей Василь Жуковський, дякуючи Богові за успішне проведення довготривалого читання віршів геніального поета, зазначив, що ми читали не просто тексти, а богонатхненну поезію поета-християнина, поета-мученика, поета-патріота України. Над поезією Шевченка не володіє час, тому зміст прочитаного є надзвичайно актуальним і сучасним на сьогодні. Якби кримські політики Аксьонов, Константинов, і російський президент Путін читали Шевченка, то вони зрозуміли б даремність і безперспективність своїх планів і усвідомили, що український народ перемогти неможливо. Успіх у довготривалому читанні поезії ми отримали і через великий духовний й інтелектуальний потенціал Острозької академії.

Дякуємо численним людям, які змогли встановити рекорд з довготривалого читання віршів Шевченка: ініціаторам, організаторам, стюартам, свідкам, групі технічного забезпечення, факультетським групам підтримки, читцям, членам загону охорони правопорядку та усім дотичним до цієї акції.