В Острозькій академії визначили наслідки міжнародної інтеграції для України напередодні саміту у Вільнюсі

10 листопада 2013

Школа політичної аналітики «Поліс» Національного університету «Острозька академія» спільно зі Студентським Колом міжнародних відносин Державної вищої професійної школи ім. Шимона Шимоновича (м. Замосць, Республіка Польща) восьмого листопада провели студентський круглий стіл на тему: «Наслідки міжнародної інтеграції: досвід Польщі і дилема України».

Захід відбувся в рамках міжнародної співпраці Національного університету «Острозька академія» і Державної вищої професійної школи ім. Шимона Шимоновича між студентами спеціальності «політологія», яка реалізується щорічними студентськими круглими столами, диспутами та конференціями на актуальні теми внутрішньої і зовнішньої політики обох країн.

Цьогоріч темою для дискусії стала дилема України у міжнародній інтеграції до Митного союзу чи до підписання угоди про Асоціацію з ЄС. Учасники виголошували доповіді, у яких висвітлювали основні переваги та недоліки від можливого вибору України. Студенти Державної вищої професійної школи ім. Шимона Шимоновича показали особливості трансформаційних процесів у соціально-економічному житті Польщі після вступу до ЄС. Наголосили, що вибір на користь Митного союзу чи Асоціації з ЄС є цивілізаційним вибором України.

«Родзинкою» обговорення стали відеопрезентації учасників заходу, які розкривали роль Росії в дилемі України та особливості розвитку європейської цивілізації. У підсумку обидві сторони зійшлися на тому, що зміни можливі тільки за вольових рішень влади та суспільної солідарності щодо майбутнього розвитку України.

«Інтеграційний вибір України не коректно визначати у площині „вступати чи не вступати“, це має бути прагматичний крок із чітким баченням свого місця у цивілізаційному розвитку людства», − зазначив Віталій Лебедюк, завідувач кафедри політології Національного університету «Острозька академія», модератор круглого столу.

Учасники висловили сподівання, що вибір подальшого розвитку України сприятиме покращенню соціально-економічного життя держави.