Студенти Острозької академії зустрілися із режисером Петром Кулінським

15 травня 2013

У Національному університеті «Острозька академія» 15 травня відбулася зустріч студентів з Петром Кулінським — режисером документальних фільмів на телеканалі «Інтер». Зокрема, Петро Кулінський зняв цикл документальних фільмів «Легендарні замки України», а також продовжує роботу над детальнішим дослідженням замків окремих регіонів України.

«Я за освітою архітектор, і це мені дуже допомагає у теперішній роботі. Прийшов у велике кіно випадково. Потім так сталося, що мене запросили стати другим режисером, а це робота з акторами. Там я навчився бачити кадр, навчився „спілкуватися“ з людьми. Не володію ніякою теорією, але у мене є практика. Також займаюся написанням сценаріїв, — розпочинає розмову пан Петро. — Два роки тому мене запросили на „Інтер“. Мені відразу запропонували три посади: сценариста, режисера та кореспондента. Відтоді я почав співпрацювати з цим телеканалом».

Режисер розповів студентам Острозької академії про основні аспекти роботи у сфері режисури, труднощі й нюанси, які можуть виникати під час підготовчої роботи, зйомки чи монтажу. Крім того, він поділився секретами, які сам використовував неодноразово для створення вражаючого й емоційно насиченого сюжету.

Відповідаючи на питання студентів, Петро Кулінський розповів про відмінності роботи у кадрі з людьми і з архітектурними спорудами. «Архітектуру знімати, напевно, найважче. Вона статична, не рухається. Я зрозумів: якщо неможливо змусити архітектуру рухатися, то змусьте рухатися самого себе», — зазначив пан Петро.

Займаючись зйомками документальних фільмів, режисер робить акцент на легендах і міфах, надає великого значення музичним супроводам, а головним у фільмах вважає сценарій.

Також Петро Кулінський запропонував студентам, серед яких найбільше було журналістів, співпрацю для зйомки фільму на Рівненщині. Спудеї, у свою чергу, з радістю прийняли пропозицію, адже це допоможе їм попрактикуватися у ще одній сфері власної професії.

Студенти Острозької академії зустрілися із режисером Петром Кулінським