Художня графіка Аркадії Оленської-Петришин в Острозькій академії

07 грудня 2012

У мистецькій галереї Острозької академії триває виставка картин художниці зі світовим іменем Аркадії Оленської-Петришин. Її графіку бачили музеї Америки, Канади, Бельгії, Китаю.

Художниця протягом всього свого життя працювала в Нью-Йорку. Після її смерті (1996 р.) чоловік передає картини Національному заповіднику «Замки Тернопілля», адже родом художниця зі Збаража. Завдяки завідувачу науковим відділом заповіднику Володимиру Чайці та завідувачу відділом обслуговування туристів Ользі Станкевич картини потрапили до Острозької академії.

На виставці представлено картини п’яти періодів творчості художниці. Перший період (1955-1958рр.) — праці, присвячені міфу та символіці кольору. Другий період (1958-1964рр.) — абстрактно-експресивні роботи. Третій період — (1964-1968рр.) — абстрактно-фігуративна тематика. Четвертий період (1968-1974рр.) — людина на тлі природи. П’ятий період (1980-1996рр) — кактуси. Картини останнього періоду стали візитною карткою художниці. Двотижнева поїздка Арізоною надихнула Аркадію написати графічні роботи, що вражають інтенсивністю кольору і форм. Кольори передають літні настрої, форми колючих рослин — природні та не відштовхують від себе. З часом зображення кактусів набуло антропоморфного значення.

Сорок картин, створених під впливом багатьох мистецьких напрямків, милуватимуть око охочих в стінах академії до кінця року. Потім виїзна виставка помандрує іншими містами України.