Заява Вченої ради та Братства Спудеїв Національного університету «Острозька академія» щодо прийняття законопроекту «Про засади державної мовної політики»

06 липня 2012

Вважаємо, що законопроект «Про засади державної мовної політики», що був прийнятий з принциповими порушеннями регламенту, не сприяє консолідації українського народу, а роз’єднує його за мовними ознаками. Окрім того, він суперечить Конституції України, Європейській хартії регіональних мов та не враховує пропозицій Венеціанської комісії щодо недостатнього захисту української мови як державної.

На жаль, мовна ситуація в Україні була і залишається передвиборною технологією політичних сил, що вкотре підтверджують українські парламентарі.

Відтак, прийняття цього Закону призведе до витіснення української мови з усіх сфер суспільного, громадського та наукового життя, покладе початок мовній ізоляції та відчуженню регіонів України і призведе до занепаду української нації та роздробленню України як держави.

Вчена рада та Братство Спудеїв Національного університету «Острозька академія» звертається до Голови Верховної Ради України та Президента України з закликом не підписувати спекулятивний законопроект «Про засади державної мовної політики», оскільки він суперечить Конституції України і становить загрозу для цілісності та суверенітету нашої держави.