В Острозькій академії відкрився Центр стародруків імені Івана Кардаша

20 січня 2011

У Національному університеті "Острозька академія" відбулося урочисте відкриття першого в Україні Центру з вивчення стародруків імені колекціонера старовинних друкованих видань Івана Кардаша.

У заході взяли участь ректор університету Ігор Пасічник, проректор з навчально-виховної роботи Петро Кралюк, а також і сам меценат Іван Кардаш.

Стародруки з колекції Острозької академії знаходяться у двох кімнатах: у першій – книги світські, церковні з Росії та Білорусії, а в іншій – стародруки Львівської, Успенської друкарень, а також кілька західноєвропейських видань.

«Це є надбанням не лише однієї людини, а всього українського народу за багато віків. Найбільша наша гордість у тому, що деякі стародруки - безцінні. Також ми маємо унікальну Острозьку Біблію 1581 року, і саме завдяки меценатам вона потрапила в академію, – розповідає Ігор Пасічник. – Найважливішим є те, що Центр матиме своє призначення – стародруки перекладатимуться українською мовою. Початок цій справі поклав професор Рафаїл Турконяк, який українською переклав Острозьку Біблію. Центр перекладу сакральних книг створений для того, щоб у ньому працювали студенти та вчені з усіх регіонів України, оскільки подібної установи в Україні немає».