Унікальні скульптури передали Острозькій академії із Нью-Йоркської галереї

15 червня 2011

В Острозькій академії 14 червня відкрили виставку робіт всесвітньовідомої скульптурки і поетеси Міртали Кардиналовської-Пилипенко. 15 скульптур, виготовлених з бронзи та полімеру, в яких, за оцінками вчених, можна побачити безліч слов’янських рис, відтепер зберігатимуться в стінах університету. А привезені вони сюди із Нью-Йоркської галереї.

На відкриття експозиції було запрошено близьких родичів Міртали, а також голову Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України Юрія Савчука, який допоміг у транспортуванні робіт скульпторки в Україну.

Ректор Острозької академії, професор Ігор Пасічник висловив щиру подяку усім, хто доклав чимало зусиль для того, щоб шедеври творчості американської скульптурки українського походження стали частиною експозиції академічного музею — Юрію Савчуку, декану факультету міжнародних відносин, директору Інституту дослідження української діаспори, що діє при Острозькій академії, професору Аллі Атаманенко, Міжнародному фонду «Відродження».

«Сьогодні ще одна надзвичайно важлива сторінка вписується в загальну історію нашого навчального закладу. Думаю, це одне із найкращих рішень Міртали, адже тут цими скульптурами насолоджуватимуться закордонні делегації, молодь, студенти»,  — наголосив Ігор Пасічник.

Відкриття виставки супроводжувалось декламацією поезій Кардиналовської-Пилипенко, які наразі перекладені трьома мовами, в тому числі й українською. Усі присутні мали змогу переглянути слайд-шоу із циклом фоторобіт цієї непересічної людини під назвою «Ангели у небі».