В Острозькій академії відбулася олімпіада «Юні знавці Біблії»

25.03.2024

На базі науково-дослідної лабораторії християнської етики, психології та педагогіки Національного університету «Острозька академія» упродовж 22-24 березня відбулася XVІ Всеукраїнська олімпіада «Юні знавці Біблії-2024». Загальна тема 2024 року звучала так: «Лідерство у світлі Біблії».

Під час відкриття учасників привітав ректор Національного університету «Острозька академія», доктор психологічних наук, професор Ігор Пасічник; доктор педагогічних наук, професор, керівник науково-дослідної лабораторії християнської етики, психології та педагогіки НаУОА, координатор олімпіади Василь Жуковський; протоієрей, ректор Рівненської Духовної Семінарії Віталій Лотоцький; дійсний член Національної академії педагогічних наук України, доктор психологічних наук, професор, директор Інституту проблем виховання НАПН України, заслужений діяч науки і техніки України Іван Бех; Голова Всеукраїнської Ради Церков і Релігійних Організацій, Президент Українського Біблійного товариства Григорій Комендант; архімандрит Греко-католицької церкви, доктор богослов’я і доктор літургіки, ієромонах Студитського уставу, лауреат Шевченківської премії за переклад Острозької Біблії, почесний професор НаУОА Рафаїл Турконяк та інші.

«Щиросердечно вітаю Вас із славнозвісної Острозької академії! Випускники Острозької академії динамічно поширювали на українських землях християнські ідеї, мораль, етику. Ми пишаємося, що відроджена Острозька академія з перших днів продовжила ці прекрасні традиції. Ми розробили навчальні програми, створили навчальні підручники. Уроки християнської етики у школах були запроваджені саме з ініціативи нашого університету. Хочу подякувати за це Василю Миколайовичу, а також за організацію олімпіади, надзвичайне служіння Богу, людям, Острозькій академії»

зазначив ректор Острозької академії, професор Ігор Пасічник.

Доктор педагогічних наук, професор, керівник науково-дослідної лабораторії християнської етики, психології та педагогіки НаУОА Василь Жуковський наголосив:

«Уже шістнадцять років поспіль на базі Острозької академії група ентузіастів з усієї України проводить олімпіаду «Юні знавці Біблії». Нам не байдуже, яким зростатиме молоде покоління нашої держави, які духовно-моральні цінності будуть закладатися в душі дітей і молоді. Наше велике бажання, щоб діти і молодь продовжували традиції предків, які в Х столітті зробили свій історичний вибір на благо християнства. Послідовно упродовж багатьох років ми проводимо олімпіади, спонукаючи батьків, дітей, вчителів, організаторів освіти звертати велику увагу на біблійні цінності».

Президент Українського Біблійного товариства Григорій Комендант зауважив:

«Дякую Острозькій академії за організацію цієї олімпіади. Мені надзвичайно приємно зустрічатися з молодими знавцями Біблії. Біблія – це книга, яка відкриває очі й дає світло. Нехай Господь благословить цю зустріч, всіх її професорів, викладачів, вчителів і дітей, які беруть участь».

Участь у XVІ Всеукраїнській олімпіаді «Юні знавці Біблії» взяли діти дошкільного віку, учні 1-11 класів закладів загальної середньої освіти, учні професійно-технічних училищ та студенти закладів вищої освіти України.

Мета олімпіади – сприяння духовно-моральному вихованню дітей і молоді нашої держави на біблійних цінностях.

Учасники заходу проходили тестування на знання Святого Письма, презентували творчі роботи та тлумачили відомі біблійні вірші, запропоновані членами журі.