Віталій Коваль взяв участь у міжнародному проєкті «Острог Forum 2024»

14.03.2024

14 березня в Національному університеті «Острозька академія» в межах міжнародного проєкту «Острог Forum 2024» відбулася зустріч із головою Фонду державного майна України, почесним доктором НаУОА, заступником голови Наглядової ради НаУОА Віталієм Ковалем. Цьогорічна тема форуму – «Роль Фонду держмайна в контексті національної безпеки».

«Острог Forum» був започаткований у 2017 році головою Служби безпеки Євгеном Марчуком. За всі роки проведення заходу у ньому брали участь президенти України, майже всі прем’єр-міністри й міністри. Платформи форуму стосуються надзвичайно важливого питання в умовах сьогодення – національної безпеки. Цьогорічний захід теж присвячений такій темі. Ми запросили до участі експертів із цієї проблематики й наших студентів, щоб розглянути низку кейсів, пов’язаних із роллю Фонду держмайна в контексті національної безпеки»,

звернувся зі вступним словом ректор НаУОА, доктор психологічних наук, професор, модератор заходу Ігор Пасічник.

Експерткою форуму виступила докторка економічних наук, професорка, завідувачка кафедри фінансів, обліку і аудиту Ольга Дем’янчук.

Учасників форуму привітали голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш і перший заступник голови Рівненської обласної військової адміністрації Сергій Подолін.

«Острозька академія проводить надважливий форум, якими є й інші заходи, які тут відбуваються і стосуються зокрема національної безпеки. Це поняття є дуже актуальним в Україні. Сьогодні наші хлопці перебувають на передовій, бюджет й економіка держави працюють на війну, тому що є тил, є ті, заради кого потрібно воювати і перемагати – наші діти, наше майбутнє. Лише міцна економіка дає державі шанс на перемогу. На жаль, війна – дуже витратна справа, не ми її розпочинали, але нам її завершувати, нам перемагати. Тому я впевнений, що форум буде дуже цікавим. Бажаю плідної роботи всім учасникам»,

зауважив Андрій Карауш.

«Шановні студенти, ви зробили один із важливих кроків у житті – обрали навчання в Острозької академії. Цей університет є магнітом України й Рівненщини. Тут місце зустрічі потужних політиків, державотворців, людей, які дбають про нашу країну. Бажаю спільної перемоги і щоб кожна молода людина, яка стане випускником Острозької академії, зробила свій внесок у розбудову великої незалежної України»,

додав Сергій Подолін.

Серед присутніх гостей були також голова Наглядової ради НаУОА, доктор філологічних наук, професор, дійсний академік Академії наук України, директор Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка, академік Острозького Академічного Братства Микола Жулинський; меценат НаУОА, почесний доктор НаУОА, кандидат юридичних наук, керівник благодійного фонду «Радовель», член Наглядової ради біотехнологічного ліцею «Радовель» Михайло Весельський; перший заступник голови Рівненської обласної ради Віталій Ундір; начальник Регіонального відділення Фонду держмайна по Рівненській та Житомирській областях Кирило Бережний, а також мер Острога Юрій Ягодка.

«Мені дуже приємно бути частиною і спікером «Острог Forum». Сьогодні відбулася презентаційна частина Фонду держмайна для студентів як майбутніх державотворців. Острозька академія продовжує дивувати своєю креативністю. Кожного разу, коли я тут перебуваю, бачу щось нове. Це поступ університету, який точно знає своє місце в майбутньому і створює це майбутнє. Національна безпека звучить по всій Україні як синонім Острозької академії. Наш величний гуманітарний вуз посів своє місце у створенні архітектури безпеки в майбутньому»,

зазначив Віталій Коваль.

Під час своєї доповіді Віталій Коваль закцентував увагу на основних напрямах роботи Фонду держмайна, які сприяють накопиченню коштів на підтримку Сил оборони. Зокрема пан Віталій розповів про управління державними компаніями, приватизацію, оренду, формування земельного банку державної землі, роботу із санкційними активами.

«Під час форуму було сказано багато цікавих ідей, зокрема щодо стартапів й університетів, які потрібно берегти й до їхньої оптимізації підходити обережно. Адже університет – це не просто заклад, це місце, де формується інтелігенція народу, яка потім веде його вперед. Ми дуже очікуємо на фундаментальні рішення, щоб ви, студенти, й далі отримували якісну освіту, бо тільки справді освічені люди можуть будувати й розбудовувати державу й насамперед власне життя»,

наголосив Михайло Весельський.

Наприкінці форуму докторка економічних наук, професорка Ольга Дем’янчук представила експертний аналіз роботи Фонду держмайна. Зокрема пані Ольга розповіла про такі сфери: оренду державного майна, управління корпоративними правами держави й державними підприємствами, надходження до державного бюджету, управління державним майном, земельний банк, оцінку державного майна й регулювання оціночної діяльності.

Враженнями від участі у форумі поділилася студентка 4-го курсу Навчально-наукового інститут права ім. І. Малиновського Тетяна Поліщук:

«Завдяки зустрічі, яка відбулася сьогодні в нашому університеті, я не лише покращила знання щодо діяльності Фонду держмайна, але й надихнулася на подальше глибше дослідження інформації в цьому напрямі. Тема дискусії виявилася надзвичайно актуальною та важливою. Беззаперечно бути частиною таких подій – справжня перевага й унікальна можливість заглибитись у дискусійні аспекти національної політики та безпеки. За це я дуже вдячна Острозькій академії».

До слова, «Острог Forum» – це багаторічний масштабний міжнародний проєкт, який є фактичним продовженням концепції Острозького клубу вільного інтелектуального спілкування молоді. Його метою є публічне обговорення основних соціальних, культурних, економічних і політичних проблем України.