В Острозькій академії відбулася конференція «Бібліотечна справа в сучасних інформаційно-комунікативних процесах: тенденції та перспективи»

31.05.2023

З 24 до 31 травня в Національному університеті «Острозька академія» проходила VIII науково-практична конференція «Бібліотечна справа в сучасних інформаційно-комунікативних процесах: тенденції та перспективи». Співорганізатор наукового заходу – кафедра інформаційно-документних комунікацій.

Мета конференції – обговорення актуальних проблем бібліотечної справи.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся проректор з науково-педагогічної роботи НаУОА, доктор філософських наук, професор Дмитро Шевчук.

Одним із форматів конференції були онлайн-виступи спікерів 24 травня, а саме:

• Олесі Федорук – докторки філософії, старшої викладачки кафедри інформаційно-документних комунікацій НаУОА на тему «Застосування платформ Scopus та Web of Science у науковій діяльності»;
  • Раїси Щербан – заслуженої працівниці культури України, головної бібліотекарки Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки на тему «Концептуальні підходи до створення сайту-меморіалу «Революція гідності. Війна. Рівненщина»;
  • Катерини Косинської – заступниці директора Наукової бібліотеки Національного педагогічного університету України ім. М. Драгоманова на тему «Молодіжна секція УБА: можливості від молоді для молоді»;
  • Ольги Ольшевської – кандидатки технічних наук, доцентки, директорки НТБ Одеського національного технологічного університету, голови секції університетських бібліотек УБА на тему «Штучний інтелект та бібліотеки: виклики та перспективи сумісного існування»;
  • Ігоря Тесленка – кандидата історичних наук, доцента, керівника центру вивчення спадщини кн. Острозьких на тему «Приватні книгозбірні волинських аристократів та шляхти ХVI – I половини ХVIІ ст.»;
  • Світлани Чуканової – кандидатки педагогічних наук, завідувачки сектору Наукової бібліотеки, координаторки Американської Бібліотеки ім. В. Китастого Національного університету «Києво-Могилянська академія», старшої викладачки кафедри психології та педагогіки на тему «Інструменти візуалізації даних: Google Data Studio, Looker Studio на допомогу сучасному бібліотечному фахівцю»
  • Оксани Бруй – кандидатки наук із соціальних комунікацій, директорки науково-технічної бібліотеки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Президентки Української бібліотечної асоціації на тему «Міжнародна співпраця Науково-технічної бібліотеки КПІ ім. Ігоря Сікорського».

Програма конференції була насичена цікавими й різноплановими доповідями. Присутні мали можливість подискутувати за темами виступів.

Ще один формат заходу – обговорення статей і тез на платформі конференцій Open Conference Systems до 31 травня.

Основні напрями роботи конференції:

• бібліотека в системі освітніх і наукових комунікацій;
  • інформаційні технології в бібліотечній справі;
  • прикладні соціально-комунікативні технології;
  • історія розвитку бібліотечної та архівної справи.

Також активну участь у конференції взяли студенти університету. Модерувала науковий захід – директорка Наукової бібліотеки НаУОА Галина Цеп’юк.

Представлені учасниками конференції матеріали розкрили актуальні питання наукометрії; створення сайту-меморіалу Рівненщини; ініціатив Молодіжної секції УБА; нових викликів суспільства, зокрема штучного інтелекту; Острогіани; інструментів візуалізації даних і досвіду міжнародної діяльності НТБ КПІ ім. Ігоря Сікорського, академічної доброчесності й практичний досвід бібліотек.

Дякуємо доповідачам й учасникам за інтерес до конференції та розвитку бібліотечної справи.