Відбулося відкриття конкурсу «Учитель року предметів духовно-морального спрямування-2023»

31.03.2023

На базі науково-дослідної лабораторії християнської етики, психології та педагогіки Національного університету «Острозька академія» 31 березня відбулося відкриття XVІІ Всеукраїнського фестиваль-конкурсу «Учитель року предметів духовно-морального спрямування-2023» в онлайн-форматі. Загальна тема 2023 року звучала так: «Виховуємо патріотів України – захисників рідної землі». Привчай юнака до дороги його, і він, як постаріється, не уступиться з неї (Приповісті Соломона 22: 6).

Під час відкриття учасників привітав ректор Національного університету «Острозька академія», доктор психологічних наук, професор Ігор Пасічник; доктор педагогічних наук, професор, керівник науково-дослідної лабораторії християнської етики, психології та педагогіки НаУОА, координатор конкурсу Василь Жуковський; президент Товариства «Знання» України, президент АПН України, академік НАН України Василь Кремень; головуючий у Всеукраїнській Раді Церков і Релігійних Організацій, єпископ Української Лютеранської Церкви В’ячеслав Горпинчук; єпископ Мукачівський і Карпатський, керівник Мукачівсько-Карпатською єпархії Православної Церкви України, президент Карпатського університету імені Августина Волошина та Міжнародної академії богословських наук Віктор Бедь; голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш; член Національної академії педагогічних наук України, доктор психологічних наук, професор, директор Інституту проблем виховання НАПН України, заслужений діяч науки і техніки України Іван Бех; директорка Всеукраїнського благодійного фонду «Східноєвропейська гуманітарна місія» Дарія Новікова та інші.

«Вітаю всіх учасників фестивалю. Закономірно, що саме у стінах Острозької академії відбувається цей конкурс. Адже тут народжувався інтелектуальний і високий моральний потенціал не тільки України, але й Східної Європи. У стінах нашої альма-матер вперше побачила світ славнозвісна Острозька Біблія, яка стала генетичним початком розуміння високої духовності на рідній мові. Підмурки державності були закладені випускниками Острозької академії. Тема конкурсу стосується виховання патріотів. Зараз дуже багато таких людей віддають свої життя за нас. Ми повинні виховати цілу плеяду нових патріотів»,

зазначив ректор Острозької академії, професор Ігор Пасічник.

Доктор педагогічних наук, професор, керівник науково-дослідної лабораторії християнської етики, психології та педагогіки НаУОА Василь Жуковський наголосив:

«17 років тому Острозька академія вперше відчинила двері для учасників фестивалю-конкурсу «Учитель року предметів духовно-морального спрямування». Таким чином були пошановані педагоги, які прищеплюють духовно-моральні цінності християнства. Із того часу тисячі вчителів взяли участь у фестивалі обмінятися досвідом, підвищити свою кваліфікацію. Вони перебували в чудовій атмосфері християнського спілкування. Особливістю сьогоднішнього фестивалю є те, що він відбувається під час російської агресії проти України, тому тема відповідає цим подіям. Під час конкурсу педагоги будуть демонструвати знання Біблії і свою педагогічну майстерність».

Президент Товариства «Знання» України, президент АПН України, академік НАН України Василь Кремень зазначив, що рівень супротиву українців під час російської агресії свідчить про те, що багато чого було зроблено для духовно-морального й патріотичного виховання нашого народу:

«Щиро дякую всім освітянам України, завдяки яким вдалося сформувати покоління українців-патріотів, які з перших днів війни стали на захист Батьківщини».

Голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш додав:

«Дякую науково-дослідній лабораторії християнської етики, психології та педагогіки Острозької академії за подвижницьку, державницьку позицію щодо популяризації християнської етики. Цьогоріч особливу увагу звертаємо на духовно-патріотичний потенціал Святого Письма. В умовах війни місія вчителя предметів духовно-морального спрямування стає ще вагомішою. Переконаний, що поступово християнські цінності увійдуть у програми наших навчальних закладів».

Директорка Всеукраїнського благодійного фонду «Східноєвропейська гуманітарна місія» Дарія Новікова зауважила:

«Дякую Острозькій академії за організацію цього конкурсу, а також всім присутнім, хто сьогодні доєднався. Дякую всім, хто незважаючи на виклики, перешкоди нашого життя, продовжує кожний у своїй сфері навчати, ставити християнські цінності на найвищий ступінь. Нова українська школа покликана формувати ціннісні прагнення й судження, які є базою для щасливого особистого життя й успішної взаємодії в суспільстві».

Участь у XVІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Учитель року предметів духовно-морального спрямування-2023» беруть вихователі дошкільних закладів, вчителів загальноосвітніх шкіл, викладачів професійно-технічних і закладів вищої освіти України, які читають предмети духовно-морального спрямування, а саме: «Етика», «Основи християнської етики», «Християнська етика в українській культурі», «Етика: духовні засади», «Людина і світ», «Людина і суспільство», «Релігієзнавство», «Історія релігії», «Філософія релігії», «Психологія релігії» тощо або цікавляться проблемами духовно-морального виховання дітей та молоді.

«Основною метою конкурсу є привернення уваги українського суспільства до вихователя, вчителя, викладача, який читає предмети духовно-морального спрямування, сприяння їхньому професійному становленню, обміну досвідом, зростанню професійної майстерності»,

зазначають організатори.

Конкурсна програма фестивалю складається з тесту на знання Святого Письма й демонстрації фрагменту уроку духовно-морального спрямування для певного класу.