В Острозькій академії відбувся вебінар «Чи можливе посттравматичне зростання: джерела надії»

31.01.2023

31 січня в Національному університеті «Острозька академія» відбувся вебінар «Чи можливе посттравматичне зростання: джерела надії». Лекторка Оксана Матласевич – докторка психологічних наук, доцентка, завідувачка кафедри психології та педагогіки.

Під час вебінару спікерка розповіла про теорію менеджменту жаху; травми, які вже пережили українці; потенційні реакції на травму (депресія, резилієнс/стійкість, дивіденти стійкості), спільні й відмінні ознаки між психологічною відновлюваністю й посттравматичним зростанням; цінності за матрицею Кевіна Полка тощо.

«Посттравматичне зростання – це досвід позитивних змін, які виникають у результаті боротьби з важкими життєвими кризами, травмами»,

сказала Оксана Матласевич.

Спікерка також зазначила про виміри посттравматичного зростання за С. Джозефом: стосунки (цінування родини, друзів, зростання співчуття до інших); життєва філософія (цінування кожного нового дня, переоцінка цінностей, прийняття ситуації); погляд на себе (розуміння себе, своїх сильних і слабких сторін, прийняття себе, здатність мати глибокі почуття болю, смутку, щастя, радості).

Наприкінці зустрічі Оксана Матласевич поділилася зі студентами техніками вдячності: подякувати світові, життю, Богові; подякувати людям; подякувати собі.