Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко відкрив науково-практичну конференцію з актуальних питань громадського здоров’я

30.03.2023

29 березня міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко разом із ректором Національного університету «Острозька академія», професором Ігорем Пасічником та головою Рівненської обласної військової адміністрації Віталієм Ковалем відкрили міжнародну науково-практичну конференцію «Громадське здоров’я: проблеми та перспективи розвитку».

Цей захід організувала кафедра громадського здоров’я та фізичного виховання НаУОА спільно спільно з Луганським державним медичним університетом, ННІ «Охорони здоров’я» НУВГП, ДУ «Інститут громадського здоров’я імені О.М. Марзєєва НАМН України», Українською Асоціацією Громадського Здоров’я, Всеукраїнським Лікарським Товариством за підтримки директора Департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я Рівненської ОДА Олега Вівсянника та генерального директора ДУ «Рівненський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», головного державного санітарного лікаря області Романа Сафонова.

Із вітальним словом виступили ректор НаУОА, проф. Ігор Пасічник, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, голова Рівненської ОВА Віталій Коваль, проф. В. Вертелецький (США), проф. Т. Бохенек (Польща), проф. І. Гущук, проф. І. Гайдаш.

Зокрема міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко вказав здобувачам ОП «Громадське здоров’я» на перспективи й надзвичайну затребуваність цієї професії, зауважив про актуальність заходів із розбудови системи охорони громадського здоров’я в Україні та закликав студентів бути активними й цілеспрямованими під час здобуття професійних навиків і компетентностей.

«Усі, хто долучився до конференції, навчається в Острозькій академії, вірте, що громадське здоров’я – це майбутнє України. Дякую ректору Ігорю Пасічнику, пану Ігорю Гущуку і всім вам за те, що робите таку вкрай важливу справу для нашої держави».

У конференції взяло участь понад 80 учасників (слухачів і доповідачів). Були присутні студенти й викладачі Острозької академії, колеги з Луганського державного медичного університету, Національного університету водного господарства та природокористування, представники ВООЗ та інші гості.

З доповідями виступили: проф. І.Гущук, проф. І. Гайдаш, проф. Ю. Лях., викл. М. Лях, доц. Н. Кулеша, доц. А. Гільман, викл. Д. Брезицька і здобувачі ІІІ-VI років навчання освітньо-професійної програми «Громадське здоров’я» НаУОА.

Викладачі кафедри громадського здоров’я та фізичного виховання організували роботу конференції у вигляді дискусійного обговорення, де учасники мали можливість ставити запитання як викладачам, так і студентам щодо проблем професійного й практичного значення. Завдяки цьому засідання конференції відбувалось достатньо динамічно й продуктивно.

Варто відзначити цікаві й змістовні виступи учасників, зокрема такі:

• Н. Олексюк, тема доповіді «Аналіз ефективності сучасних міжнародних систем охорони здоров‘я»,
  • М. Маринич – «Особливості проведення вакцинальної кампанії проти Covid-19 в м. Києві»,
  • Х. Діжурко – «Причини та передумови професійного вигорання медиків в сучасних умовах»,
  • Г. Кушнірук - «Особливості профілактики захворюваності молочної залози в умовах пандемії COVID-19»,
  • І. Кроль – «Внутрішня картина хвороби у військовослужбовців, які зазнали фізичної травми»,
  • О. Ільків – «Ключові аспекти діагностики раку шийки матки в Україні»,
  • О. Одемчук – «Теоретичні аспекти реабілітації осіб з адиктивною поведінкою»,
  • Н. Дейнека – «Проблемні питання надання паліативної допомоги онкохворим»,
  • Ю. Поліщук – «Вплив пандемії Covid-19 на епідеміологічні особливості онкологічних захворювань в порівняльній характеристиці з 2017-2018 роками»,
  • Д. Сокол – «Нагальні проблеми водозабезпечення населення»,
  • О. Мамонов – «Практичні аспекти застосування УЗД в діагностиці пневмоній під час епідемії Covid-19»,
  • Р. Гущук – «Особливості реформування вітчизняної системи охорони громадського здоров’я» та ін.

Під час виступів спікери порушили проблеми збереження фізичного і психічного здоров’я. Наприкінці заходу організатори підбили підсумки, відзначили найкращі доповіді й рекомендували опублікувати результати теоретико-емпіричних досліджень учасників засідання у фаховому науковому виданні «Public Health Journal».