Острозька академія доєдналася до проєкту «Наукою вишиваємо Україну»

28.02.2023

Національний університет «Острозька академія» став одним з учасників всеукраїнського проєкту «Наукою вишиваємо Україну», ініційованому Радою молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України. Зокрема Острозьку академію обрали куратором проєкту в Рівненській області.

Проєкт полягає у створенні вишитої карти-оберега України розміром 3×5 м. Для цього вчені кожного регіону вишивають свою область автентичними орнаментами. Як зазначають організатори проєкту, інсталяція «Наукою вишиваємо Україну» продемонструє однаковий погляд на цілісність усієї спільноти молодих вчених; українську приналежність молодих науковців нашої країни, їх вміння та цінування своєї культури; об'єднає молодих вчених різних напрямків діяльності як прояв єдності.

Для вишивання обрано Волинські взори зі збірки о. д-ра Юрія Шумовського.

До слова, ідея проєкту є символічною – вона покликана об’єднати науковців у спільних прагненнях відродження та зміцнення України. Вишиту карту планують розмістити у Верховній Раді Україні.

Віримо, що реалізація цього проєкту і створення національного оберегу України допоможе нам найшвидше здобути перемогу над ворогом!