Команда молодих вчених з Острозької академії долучилася до міжнародного проєкту з вивчення міграції

30.05.2023

Упродовж 21-27 травня за посередництва й підтримки Університету ім. Адама Міцкевича в Познані відбулася Літня школа для докторантів українських університетів «Міграція з України в медіа – люди, структури, наративи». Серед учасників – п’ятеро дослідниць і координатор від Національного університету «Острозька академія».

Під час офіційного відкриття Літньої школи за участі керівництва Познанського університету професор, доктор габілітований Бартош Гордецький (Bartosz Hordecki) подякував партнерам університету, розповів про програму й завдання заходу, представив студентів із Бельгії, Нідерландів, Іспанії, які теж досліджують гуманітарні наслідки російсько-української війни.

Загалом під час літньої школи учасники мали можливість послухати лекції і взяти участь у дискусіях і воркшопах:

• «Ukrainian refugee women. Identity, trauma, hope – research presentation» Aleksandra Boroń, Agnieszka Gromkowska-Melosik;
  • «Public intellectuals about migration from Ukraine after February 24, 2022: reflection in the media» Богдана Носова;
  • «Women, war and social inequality – Ukrainian women, refugees on war, seeking refuge, and life chances» Ольга Кузьмук;
  • «European social media on migration from Ukraine» Сергій Штурхецький;
  • «Refugees from Belarus and Ukraine in Polish media coverage – comparative perspective» Jędrzej Skrzypczak;
  • «Navigating the digital landscape: addressing disinformation in an age of artificial intelligence» Radosław Fiedler;
  • «Migration issues in Ukrainian media – tendencies and dynamics» Євген Цимбаленко;
  • «Ordinary people: best practices for doing qualitative research» Patrice McMahon;
  • іnterviews for journalism and social communication students from Belgium, the Netherlands, Poland and Spain – Agnieszka Gromkowska-Melosik та Bartosz Hordecki;
  • «The private concept of Home in wartime» Любов Якимчук;
  • «Students in Ukraine and the war – voices, memory, translations» Наталія Войтович;
  • «Promoting and defending democracy during war» Paulina Pospieszna;
  • «How to design a research project in studies on refugees and migrations?» Magdalena Bogucewicz;
  • «IREX media literacy materials on the Russian aggression in Ukraine» Олена Тараненко;
  • «Storytelling and podcasts in revealing refugees’ perspective by the media» Carmen del Rocío Monedero Morales;
  • «Experience of Ukrainian citizens staying in Poland after February 24, 2022» Світлана Сорока.

Сергій Штурхецький, кандидат наук з державного управління, доцент кафедри журналістики та PR менеджменту НаУОА, координатор Літньої школи від Острозької академії зазначив, що Острозька академія є одним з українських партнерів Університету ім. Адама Міцкевича в Познані:

«Цей почесний статус сьогодні дозволяє нашим вишам активно взаємодіяти в науковій і навчальній сферах, брати участь у спільних проєктах. Саме ця навчальна студія (не остання, до речі, серед запланованих цього року) була присвячена обміну актуальними напрацюваннями щодо вивчення різних аспектів життя українських вимушених мігрантів, їх соціалізації в країнах Європи й перспективі повернення. Ми щиро вдячні організаторам літньої школи, зокрема її натхненникам-професорам Бартошу Гордецькому (Bartosz Hordecki) та Аґнєшці Громковській-Мелосік (Agnieszka Gromkowska-Melosik) за насичену програму з методології наукових досліджень, підготовлену спеціально для аспіранток (докторанток) з України».

Враженнями від участі в літній школі поділилася аспірантка Навчально-наукового інституту міжнародних відносин та національної безпеки Тетяна Ющук:

«Щиро радію за можливість бути учасницею літньої школи «Migration from Ukraine in media coverage – people, frames, narratives». Обмін досвідом і налагодження комунікації з представниками інших університетів стали важливим внеском у розвиток професійних навичок. Вдячна проф. Аґнєшці Громковській-Мелосік та проф. Олександрі Боронь за подаровану авторську книгу «Ukraińskie uchodźczynie wojenne. Tożsamość, trauma, nadzieja», яку будемо використовувати на зустрічах зі студентами».

До слова, всі учасники літньої школи отримали сертифікати.