Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Завідувач кафедри громадського здоров’я та фізичного виховання взяв участь у роботі 61-го з'їзду Національного форуму директорів з очищення міст (Польща)

26.05.2023

Упродовж 24-26 травня доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри громадського здоров’я та фізичного виховання НаУОА Ігор Гущук взяв участь у роботі 61-го з'їзду Національного форуму директорів з очищення міст у Колобжезі (Польща).

Пан Ігор презентував доповідь «UKRAINA – GOSPODARKA KOMUNALNA W WARUNKACH WOJNY».

«Після більше року війни в Україні за попередніми даними 13 мільйонів людей були переміщені, а близько 16 мільйонів українців загалом потребують допомоги. Масштаби руйнувань українських міст і населених пунктів внаслідок російської агресії є значними. Понад 12 тис. багатоповерхових будинків, понад 100 тис. приватних садиб і більше 500 промислових підприємств знищили або пошкодили російські окупанти в Україні»,

зазначив Ігор Гущук.

За словами пана Ігоря, обмін досвідом із польськими колегами, які успішно займаються модернізацією процесу очищення міст за кращими світовими практиками, особливо в питаннях щодо біологічної безпеки територій, дасть змогу напрацювати відповідні рекомендації з протидії погіршенню санітарно-епідемічної ситуації на територіях, де відбувались бойові дії або обстріли.

«Наша кафедра є провідною у сфері поводження з небезпечними відходами, зокрема й медичними. Наприклад, ми першими у світі, у червні 2020 року розпочали наукові розвідки щодо дослідження стічних вод від індивідуальних садиб, де перебували хворі на СOVID-19. Таким чином ситуація в Україні з очищення і благоустрою територій населених пунктів, які зазнали ворожих атак, ракетно-бомбових ударів є вкрай напруженою й потребує значних матеріальних і людських ресурсів для її вирішення. Сподіваюся, що ми якнайшвидше спільними зусиллями здобудемо перемогу над російським агресором і розпочнемо відновлення своїх територій і розбудову належної інфраструктури для нормального життєзабезпечення населення»,

підсумував Ігор Гущук.