В Острозькій академії стартує сертифікатна програма «Базові навички медіатора»

25.04.2023

У Національному університеті «Острозька академія» стартує сертифікатна програма «Базові навички медіатора».

Сертифікатна програма є міждисциплінарною й спрямована на розуміння процесу медіації та ролі медіатора в ньому, отримання засобів комунікації для перенесення фокусу на взаємовигідні рішення, відпрацювання технік ефективного медіатора.

Кількість годин: загальний обсяг 120 год. (4 ECTS), з них:

• теоретична підготовка - 50 год.
  • відпрацювання практичних навичок – 70 год.

Після завершення навчання – сертифікат «Базові навички медіатора»

Термін навчання: з 08 травня до 30 червня 2023 р.

Авторки програми:

• Марія МАТВІЙЧУК, докторка філософії у галузі права, доцентка кафедри кримінально-правових дисциплін, адвокатка, медіаторка.
  • Оксана МАКСИМЧУК, викладачка кафедри теорії та історії держави і права, адвокатка, медіаторка.

Контакти для інформації та запису: mariia.matviichuk@oa.edu.ua; моб. тел. 0986153279

Перелік набутих компетентностей компонентів за програмою
«БАЗОВІ НАВИЧКИ МЕДІАТОРА»

№ з/п Набуті компетентності Кількість годин теорії/практики Компоненти навчальної програми
1 Конфліктологічна компетентність 8/14 Теорія конфлікту, поняття природи конфлікту, види, типи та форми перебігу конфліктів.

Стилі поведінки в конфлікті.

Діагностика, аналіз конфлікт та можливості інтервенцій.

Картографія конфлікту. Стадії ескалації конфлікту.

2 Комунікативна компетентність 10/18 Психологія спілкування і пастки комунікації.

Техніки активного слухання: перефразування, переформулювання, віддзеркалення, резюмування.

Формулювання та постановка питань у медіації.

Основи ефективної комунікації: правила безконфліктного спілкування та рівні комунікації.

Технології ведення складних діалогів.

3 Процедурна компетентність 10/16 Процедура медіації: структура, етапи медіації та їх завдання.

Принципи і правила роботи в медіації.

Ролі та відповідальність учасників медіації.

Формати роботи в медіації.

Визначення медіабельності конфлікту.

Техніки роботи з супротивом.

Ініціювання медіації та залучення сторін до процесу.

Ведення процедури медіації: відкриття та збір тем для обговорення; дослідження інтересів та потреб, техніки роботи з інтересами.

Генерація варіантів рішення, робота з альтернативами.

Перевірка рішення по SMART.

Робота з дисбалансом сил.

Оцінка ризиків. Пошук оптимального варіанту рішення.

Завершення процесу медіації та закріплення домовленостей.

4 Рефлексивна компетентність 4/6 Ролі медіатора в процедурі медіації. норми професійної етики медіатора.

Механізми саморефлексії та зворотного зв’язку.

Підвищення кваліфікації, інтервізії та супервізії.

5 Правова компетентність у сфері медіації 6/6 Система альтернативних способів врегулювання спорів та місце медіації в ній.

Правове регулювання медіації.

Робота з угодами про надання послуг медіації у процедурі та за результатами медіації.

6 Емоційна компетентність 10/12 Емоційний інтелект медіатора.

Зв’язок емоцій з потребами.

Основні техніки управління емоціями сторін конфлікту

Навчальна програма «Базові навички медіатора» та набуті компетентності медіатора відповідають Закону України «Про медіацію» та рекомендаціям щодо стандартів навчання базової підготовки медіаторів, визначених в Основних засадах навчання базовим навичкам медіатора, затверджених протоколом Правління Громадської організації «Національна асоціація медіаторів України» від 02.09.2019 № 12.