62 річниця з дня народження Анатолія Криловця

20.02.2023

20 лютого відзначаємо 62 річницю з дня народження Криловця Анатолія Олександровича. Пан Анатолій був кандидатом філологічних наук, доцентом кафедри української мови і літератури Національного університету «Острозька академія», відомим рівненським поетом, членом Національної спілки письменників України, відмінником освіти України, лауреатом Всеукраїнської премії «Благовіст».

Анатолій Криловець народився 20 лютого 1961 року у селі Городище Корецького району на Рівненщині. 1983 року із відзнакою закінчив українське відділення філологічного факультету Рівненського державного педагогічного інституту. Навчався в аспірантурі та докторантурі Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Працював учителем української мови та літератури в сільській школі, викладав у Рівненському державному педагогічному інституті.

У Національному університеті «Острозька академія» працював викладачем із жовтня 1994 року, був ініціатором відкриття спеціальностей «Українська мова та література» і «Літературна творчість». Анатолій Олександрович — автор восьми поетичних книг, серед яких «Великдень гряде!», «Скресання», «Друга чаша», «Птаху судились крила», «Квітка щастя» та ін. Поезія для нього була способом життя і мислення. Також Анатолій Криловець заснував літературну премію імені Михайла Дубова, яка щорічно присуджується за кращий літературний дебют в номінаціях «Поезія», «Проза», «Літературна критика і літературознавство».

Світла пам’ять про Анатолія Олександровича Криловця залишиться з нами назавжди.