Викладачі ННІП ім. І. Малиновського взяли участь у з’їзді науковців-правників з обрання члена Вищої ради правосуддя

20.11.2023

16 листопада представники Навчально-наукового інституту права ім. І. Малиновського Національного університету «Острозька академія» директорка Навчально-наукового інституту права імені І. Малиновського, кандидатка юридичних наук, доцентка Ольга Балацька та викладачка кафедри цивільно-правових дисциплін, юрисконсульт НаУОА Тетяна Лотиш взяли участь у з’їзді науковців-правників з обрання члена Вищої ради правосуддя.

«Це була велика честь виступити делегатами від Національного університету «Острозька академія» у такому важливому з’їзді науковців-правників, який покликаний сформувати конституційний орган державної влади - Вищу раду правосуддя!

Уже близько 4 років була заблокована діяльність судової системи України, оскільки не діяла Вища кваліфікаційна комісія суддів України та Вища рада правосуддя. На сьогодні, нарешті сформований склад, ВРП зможе розглядати дисциплінарні провадження щодо суддів і здійснювати ряд інших важливих функцій держави. Також є надія, що ці конституційні органи державної влади будуть продовжувати добір за конкурсами на посади суддів місцевих, апеляційних судів й інші конкурсні посади»,

поділилася враженнями Ольга Балацька.

З'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів і наукових установ є суб'єктом формування Вищої ради правосуддя, який відповідно до Конституції обирає до її складу членів.

Цьогоріч захід відбувався в Державному торговельно-економічному університеті.

На єдину вакантну посаду члена ВРП по квоті з’їзду науковців-правників претендувало шість кандидатів із Києва, Харкова й Чернівців.

За результатами голосування перемогу здобула Оксана Кваша - професорка, вчена секретарка Інституту держави і права ім. В. М. Корецького. Кандидатка спеціалізується на питаннях кримінального права й кримінології.