Студентка Острозької академії розповіла про громадське здоров’я медпрацівникам Дядьковицької лікарні з центром паліативної допомоги

15.02.2023

15 лютого здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти ОП «Громадське здоров’я» НаУОА Марія Косік взяла участь в організації заходу щодо знайомства медичних працівників ППО КНП «Дядьковицька лікарня з центром паліативної допомоги» із Національним університетом «Острозька академія» й кафедрою громадського здоров’я та фізичного виховання.

ППО КНП «Дядьковицька лікарня з центром паліативної допомоги» регулярно стає учасником різноманітних благодійних ярмарків, новітніх програм і поїздок.

Завідувачка відділення КНП «Дядьковицька лікарня з центром паліативної допомоги», лікарка Віра Момонт зазначила:

«15 лютого ми мали нагоду відвідати один із найвідоміших освітніх закладів України – Національний університет «Острозька академія». Ми вдячні ректору університету, Пасічнику Ігорю Демидовичу й завідувачу кафедри громадського здоров’я та фізичного виховання за теплий прийом і гостинність. У закладі вдало поєднується теперішнє з минулим. Вражає все: музей історії академії, давні підземелля, унікальна бібліотека і, звичайно, сучасний корпус. Особливо хочеться подякувати чарівному екскурсоводу, закоханому у свою справу. Наш колектив приємно вражений побаченим і вдячний за подаровану можливість!».

Доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри громадського здоров’я та фізичного виховання НаУОА Ігор Гущук зауважив:

«Приємно бути знайомими з колегами й продовжувати розширювати горизонти співпраці у сфері громадського здоров’я. Імпонує, що наша здобувачка Марія Косік взяла участь в організації цього заходу й провела семінар щодо нової спеціальності «Громадське здоров’я», яка наразі набуває все більшої актуальності, беручи до уваги виклики сьогодення: це глобальний тягар неінфекційних захворювань, пандемія Covid-19, російська агресія проти України».

Ігор Гущук підсумував, що головною метою системи охорони громадського здоров’я є профілактична складова, яка передбачає виявлення й оцінку загроз для життя і здоров’я людини хімічного, фізичного, біологічного й соціального походження; моніторинг і реагування на надзвичайні ситуації у сфері громадського здоров’я.