Про критичне мислення й протидію пропаганді розповів Сергій Штурхецький

14.03.2023

13 березня в Національному університеті «Острозька академія» в рамках навчально-методичного центру «Школа освітніх інновацій» відбулося перше заняття викладачів за програмою навчального модуля «Медіаграмотність та інформаційна культура». Спікер онлайн-зустрічі: Сергій Штурхецький, кандидат наук з державного управління, доцент кафедри журналістики та PR менеджменту НаУОА. Модерувала захід кандидатка філологічних наук, доцентка, керівниця Школи освітніх інновацій Юлія Маслова.

Спікер презентував тему «Критичне мислення і протидія пропаганді для викладачів».

Під час лекції Сергій Штурхецький розповів про основні терміни, пов’язані з дезінформацією; 7 форм хибної інформації; сучасну вразливість суспільства, а також іноземні операції впливу та інші суб’єкти в цій сфері.

Спікер зазначив, що ознаками дезінформації є:

• неперевірена інформація;
  • статті, написані не експертами або псевдоекспертами;
  • інформація, якої немає на інших сайтах;
  • інформація, яка надходить із підробленого сайту;
  • історії, які апелюють до емоцій замість констатації фактів.

Наприкінці зустрічі Сергій Штурхецький розповів про те, як протидіяти дезінформації.