В Острозькій академії говорили про російську пропаганду в гібридній війні проти України

07.03.2023

У рамках виконання проєкту Європейського Союзу Еразмус+ «WARN – Академічна протидія гібридним загрозам (610133-EPP-1-2019-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP)» 6 березня в Національному університеті «Острозька академія» відбулася презентація завершального блоку LLL-курсу для викладачів і професіоналів у сфері національної безпеки і політології, які навчаються в навчально-методичному центрі «Школа освітніх інновацій» НаУОА. Спікер – Анатолій Худолій, завідувач кафедри англійської філології, доктор політичних наук, професор. Модерувала захід кандидатка філологічних наук, доцентка, керівниця Школи освітніх інновацій Юлія Маслова.

Спікер презентував інформаційний блок на тематику «Російська пропаганда в гібридній війні проти України». Анатолій Худолій зазначив, що збройна агресія є лише одним з основних елементів у низці тих засобів, які використовує російська федерація проти нашої країни. За словами лектора, іншим, не менш важливим компонентом, є пропаганда, яка базується на брехні, підміні понять, зміні семантики тощо.

«Російська пропаганда в гібридній війни проти України ґрунтується на системному тролінгу, а також охоплює діяльність спеціально підготовлених блогерів і груп організованих медіаактивістів, які «вкидають» провокаційну інформацію. Крім того, російська пропаганда активно використовує інтернет- й кібердиверсії»,

зазначив професор Анатолій Худолій.

Під час зустрічі спікер розповів зокрема про громадянську війну, міжнародно-правові аспекти війни, Будапештський меморандум, дискредитацію й ослаблення Заходу, використання міфів у російській пропаганді, виробництво згоди за допомогою медіа, зміщення фокусу пропаганди, адаптацію до змін, початкові зміни пропаганди тощо.

«Відбиття інформаційної агресії передбачає розробку стратегічної програми дій із моделюванням тактичних ходів, які адекватно використовуються в певних ситуаціях. Російській пропаганді варто протиставити контрзаходи відповідних органів, свідомість користувачів, високий рівень інформативної грамотності ЗМІ»,

підсумував Анатолій Худолій.

Більше інформації про проєкт Еразмус+ «WARN – Академічна протидія гібридним загрозам (610133-EPP-1-2019-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP)» читайте за покликанням: https://warn-erasmus.eu/