В Острозькій академії відбувся захід «United for Remedy»

05.05.2023

За підтримки Острозького осередку Ліги студентів АПУ та проєкту «Human rights in EU» 4 травня в Національному університеті «Острозька академія» відбувся захід «United for Remedy», присвячений питанню відшкодування збитків, завданих Україні країною-агресором.

Кандидатка юридичних наук, доцентка, директорка Навчально-наукового інституту міжнародних відносин та національної безпеки Ольга Балацька зазначила:

«Мета цього заходу – привернути увагу до проблем, які є щодо відшкодування збитків, завданих протиправними діями країни-агресора. Спостерігаємо таку геополітичну ситуацію, що країни по-різному реагують на це. Є країни, які підтримують Україну в цій війні, приймають конкретні санкції щодо росії, висловлюють свою позицію на міжнародній арені. Сьогодні в ролі рольової гри відбудеться засідання різних країн, які допомагають Україні. Учасники будуть мати можливість розповісти про конкретні дії, які вже зроблені; позицію держави щодо дій агресора; а також те, що можна зробити, аби відшкодувати збитки. На основі цих пропозицій буде сформовано меморандум «United for Remedy».

Експертками заходу стали: кандидатка юридичних наук, доцентка кафедри цивільно-правових дисциплін Навчально-наукового інституту права ім. І. Малиновського, адвокатка Ольга Шминдрук; голова Острозького районного суду Алла Венгерчук; прокурор Острозького відділу Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області Тетяна Бережнюк.

Під час заходу учасники дізналися:

• цінну інформацію про різні підходи та погляди на питання щодо відшкодування шкоди країною-агресором;
  • про виклики й можливості, пов‘язані з пошуком справедливості та реституції для жертв агресії.

Враженнями від участі поділилася студентка 2 курсу Навчально-наукового інституту права ім. І. Малиновського Ніна Заєва:

«Я мала чудову нагоду взяти участь у засіданні країн-партнерів України в ролі представниці Федеративної Республіки Німеччини. Цей захід вкотре показав, що велика кількість держав об'єдналися, аби підтримати Україну на міжнародній арені й протидіяти російській агресії. Кожен учасник заходу продемонстрував, що відшкодування шкоди, завданої рф є першочерговим завдання у відбудові України. Сподіваюся, що всі запропоновані заходи кожного представника держав сьогоднішнього засідання будуть втілені в реальному житті і підтримані міжнародною спільнотою».

Також учасники мали можливість взяти участь у благодійній ярмарці, проведеній задля збору коштів на ЗСУ. Спільними зусиллями вдалося зібрати 2633 гривні.