В Острозькій академії відбувся хакатон Digital Wear

05.05.2023

У рамках проєкту USAID «Економічна Підтримка України» 4 травня в Національному університеті «Острозька академія» відбувся хакатон «Цифровий одяг 2023».

Зі вступним словом звернувся ректор Острозької академії, доктор психологічних наук, професор Ігор Пасічник:

«Вітаю вас у стінах найстарішого й водночас наймолодшого навчального закладу України – Національного університету «Острозька академія». У нашому закладі всі заходи відбуваються успішно, тому впевнений, що сьогоднішній хакатон теж пройде успішно. Сподіваюся, що результати ваших напрацювань матимуть вплив на розвиток ІТ-кластерів і легкої промисловості».

З вітальними словами виступили також Петро Коржевський, директор департаменту освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації; Сергій Ветош, керівник сектору IT проєкту USAID; Ольга Степанченко, виконавча директорка Rivne IT Cluster, модераторка заходу; Оксана Харькіна, голова Асоціації легкої промисловості; В’ячеслав Мельник, співзасновник Rivne IT Cluster, представник компанії КТС.

«Вітаю всі команди, які беруть участь у хакатоні. Він унікальний, адже всі професії майбутнього будуть на стику галузей економіки. Острозька академія – це місце, де народжуються бренди. Упевнений, що результатом сьогоднішнього хакатону буде саме бренд»,

зазначив Петро Коржевський.

Під час хакатону студенти в межах сформованих команд працювали над власними проєктами, які стосувалися теми цифрового одягу. Участь взяли 10 команд студентів із університетів: Національного університету «Острозька академія», Національного університету водного господарства та природокористування, Волинського національного університету імені Лесі Українки, Поліського національного університету, Міжнародного економіко-гуманітарного університету та Обласного наукового ліцею м. Рівне.

Також під час заходу Павло Зайцев, керівник Східноукраїнського технокластеру, презентував досвід Східноукраїнського технокластеру: ПЗ «Ареал Облік» і Smart Wear.

«Організований хакатон є інноваційним заходом, що дозволяє студентам розвинути свої технічні й креативні навички, зробити спільні проєкти з колегами, отримати цінний досвід. Цей захід у стінах Острозької академії сприяє створенню нового формату відносин між представниками легкої промисловості та ІТ-сектору, що може привести до розвитку нових проєктів і бізнес-ідей»,

наголосив Олександр Новоселецький, декан економічного факультету, кандидат економічних наук, доцент.

Журі оцінювало роботи учасників за такими критеріями: відповідність до теми; інноваційність; реалізованість; презентація; функціональність одягу.

За результатами команди з найкращими ідеями отримали підтримку й можливість реалізувати свої проєкти упродовж трьох наступних місяців. Зокрема це команди «Bee5» (Волинський національний університет імені Лесі Українки), VAG POWER (Національний університет водного господарства та природокористування), «Шалені равлики» (Національний університет водного господарства та природокористування) та «Ітівці» (Обласний науковий ліцей).

«Мені дуже сподобалось взяти участь у заході. У результаті я отримала хороший досвід, який зможу використати в майбутньому. Такі хакатони потрібні студентам, адже дають змогу побрейнштормити й надихнутись на нові звершення. Буду чекати на подібні заходи»,

зазначила студентка 3 курсу економічного факультету НаУОА Анна Почтарук.