В Острозькій академії відбулися тренінги «Як не потрапити у пастку плагіату: поради бібліографа»

06.11.2023

Наукова бібліотека долучилася до тижня академічної доброчесності, що тривав у Національному університеті «Острозька академія» упродовж 30 жовтня – 03 листопада.

Наталія Денисенко, завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу, провела тренінги на тему «Як не потрапити у пастку плагіату: поради бібліографа».

Заходи відвідали студенти 1-го курсу Навчально-наукового інституту соціально-гуманітарного менеджменту, економічного факультету, Навчально-наукового інституту міжнародних відносин та національної безпеки й зацікавлені здобувачі вищої освіти інших спеціальностей.

«Оскільки одним із видів порушення академічної доброчесності є академічний плагіат і самоплагіт, важливо пояснювати здобувачам вищої освіти, що означають ці терміни й навчити студентів правильно цитувати запозичені частини їх наукових робіт»,

зазначила Наталія Денисенко.

Тренінг популяризував принципи академічної доброчесності, мав на меті нагадати студентам про правила цитування, перефразування й написання власних текстів.

«Цікаво було дізнатися, що наведений дослівно текст із вказаним покликанням на джерело без лапок, може вважатися плагіатом, зокрема його різновидом — неналежним цитуванням»,

поділилася враженнями учасниця тренінгу, студентка 1-го курсу спеціальності «Національна безпека» Вікторія Кабак.

Під час заходу студенти дізналися про джерела плагіату; види відповідальності за порушення академічної доброчесності; типи завдань, що провокують плагіат; плагіат й авторське право; фактори, що підвищують ймовірність студентського плагіату; стилі цитування й правила їх використання.