В Острозькій академії відбувся форум «Наші перемоги»

02.10.2023

До Дня захисників і захисниць України 2 жовтня в Національному університеті «Острозька академія» відбувся форум «Наші перемоги». Організувала захід Острозька академія спільно з Всеукраїнським громадським об’єднанням «Славетна Україна», Українським інститутом національної пам'яті, Національним університетом «Львівська політехніка», Київським університетом імені Бориса Грінченка, Ужгородським національним університетом, Студією Українського батального мистецтва.

Зі вступним словом звернувся Дмитро Шевчук, проректор із науково-педагогічної роботи НаУОА, доктор філософських наук, професор:

«Покрова в українській традиції завжди асоціюється з українським військом і тому відзначається разом з офіційним національним святом – Днем захисників і захисниць України. Сьогоднішній форум ми хотіли б приурочити захисникам і захисницям України, які душею й тілом захищають нашу країну перед агресором, який півтора року тому почав цю несправедливу війну. Ми хотіли вшанувати їхні зусилля щодо захисту України й поговорити про наші перемоги. Форум має просту, але за змістом дуже ємну назву. Хоч історія України сповнена трагічних сторінок, але в нас є і славетні сторінки, які показують велич і силу нашого війська».

Участь у форумі взяли представники різних освітніх, наукових і культурних інституцій. Крім того, цей захід, проведений у віртуальному форматі, дав можливість долучити учасників з усіх регіонів України і був спрямований на підтримку й визнання ролі захисників і захисниць України в збереженні незалежності й безпеки нашої країни.

Серед спікерів заходу:

• Микола Бендюк, керівник Арт-кластеру Національного університету «Острозька академія» – тема «Славетні перемоги князів Острозьких»;
  • Володимир Гуцул, кандидат історичних наук, доцент кафедри археології, етнології та культурології ДВНЗ «Ужгородський національний університет» – тема «Битва під Оршею (1514) як історичний досвід боротьби з московською експансією»;
  • Іван Хома, кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри історії, музеєзнавства та культурної спадщини Національного університету «Львівська політехніка» – тема «Роль Петра Сагайдачного в польсько-українській перемозі росії в 1618 році»;
  • Михайло Відейко, доктор історичних наук, старший науковий співробітник, завідувач кафедри археології та давньої історії Київського університету імені Бориса Грінченка – тема «Символи давніх звитяг – символи нашої перемоги»;
  • Володимир Тиліщак, кандидат історичних наук, заступник голови Українського інституту національної пам’яті – тема «Чому важливо пам’ятати про наші перемоги…»;
  • Віктор Пражмовський, старший інструктор Центру підвищення кваліфікації Військової академії в Одесі – тема «Особливості бойових мистецтв України (на основі аналізу літературних джерел)»;
  • Артур Орльонов, керівник Студії Українського батального мистецтва – тема «Мистецькі образи наших перемог»;
  • Аркадій Яковлев, член президії громадського об’єднання «Славетна Україна» – тема «Мистецтво, яке наближає перемогу».

Враженнями від форуму поділилася студентка 2-го курсу спеціальності «Історія та археологія» Альбіна Заяць:

«Конференція мені дуже сподобалася. Приємно, що Острозька академія організовує такі заходи, присвячені перемогам України. Дуже важливо згадувати про те, що було; нагадувати людям, що наша країна вже перемагала й переможе в цій війні».