В Острозькій академії підсумували конкурс учнівських есе з політології та національної безпеки

02.06.2023

Конкурс есе з політології стає доброю традицією для школярів, яких цікавлять політичні процеси в нашій країні, актуалізовані повномасштабною війною та викликами, які вона принесла з собою. Цьогоріч у конкурсі взяли участь учні з більшості регіонів України, а серед найбільш популярних тем для роздумів школярів стали питання захисту української мови, зміни ціннісних орієнтацій українців, повоєнної відбудови України та шляхів досягнення миру.

Оцінивши структуру викладу матеріалу, аргументацію та ідеї, які використали учасники у своїх есе, конкурсне журі прийняло рішення, що переможцями серед учнів 11 класів стали:

• Костючик Іванна (Річицький ліцей, Забродівської сільської ради, Ковельський район, Волинська область);
  • Дзицюк Катерина (Андріївський ліцей, Черняхівської селищної ради, Житомирської області);
  • Євдоченко Ірина (Ліцей №3, Коростишівської міської ради, Житомирська область);
  • Полякова Поліна (Нетішинський ліцей №2, Нетішинської міської ради, Хмельницької області).

Робота Костючик Іванни вразила членів журі своїми аргументами. У есе Дзицюк Катерини та Полякової Поліни журі відзначило глибину особистої рефлексії авторок, а у роботі Євдоченко Ірини - майстерність використання логічних прийомів.

Переможцем серед десятикласників стали:

• Сагло Катерина (Науковий ліцей міжнародних відносин УМСФ, вихованка гуртка «Юний краєзнавець» Центру позашкільної освіти Дніпропетровської обласної ради, місто Дніпро);
  • Занозовська Галина (Тинненський ліцей, Немовицької сільської ради, Рівненська область);
  • Пилипюк Павло (КЗ «Клеванська санаторна школа І-ІІІ ступенів», Рівненської обласної ради, Рівненська область).

У роботі Сагло Катерини члени журі відзначили оригінальний авторський підхід до розв'язання дослідницької проблеми. Есе Занозовської Галини врализо цікавою структурою роботи та сильною аргументацією, а робота Пилипюка Павла - вміло підібраними історичними аналогіями.

Усі учасники конкурсу отримають дипломи, що надаватиме їм переваги при вступі на освітню програму «Політологія» та «Національна безпека» у Національному університеті «Острозька академія».

Будемо раді бачити вас серед наших спудеїв!