Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Інститут досліджень української діаспори НаУОА реалізував проєкт по збереженню спадщини української громади Рочестера

29.12.2022

Інститут досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара в партнерстві з Українською Федеральною Кредитною Спілкою (УФКС, м. Рочестер, штат Нью-Йорк, США) та Бібліотекою української діаспори імені сенатора Джона Маккейна (м. Дніпро) реалізували проєкт по оцифруванню журналу «Кооперативна думка». Грант для виконання проєкту надала родина Тамари і Володимира Денисенків із Рочестера.

У 2023 році Українська Федеральна Кредитна Спілка в Рочестері відзначатиме своє 70-ліття. Протягом всіх цих років Організація була не лише фінансовою опорою для багатьох українців Рочестера та США, а й творцем і частиною історії української громади. Важливим джерелом до вивчення історії Спілки є журнал «Кооперативна думка». 

Українці Рочестера багато років співпрацюють з Національним університетом «Острозька академія» та його Інститутом досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара. Член Спілки, великий патріот України та книголюб професор Св. Пам. Володимир (Мірко) Пилишенко подарував Інституту частину своєї книжкової колекції. Багаторічна членкиня та очільниця Спілки пані Тамара Денисенко разом із колегами підтримують студентів НаУОА, сприяють розвиткові наукової та освітньої співпраці з Назарет-коледжем Рочестера. 

У межах реалізації проєкту діджиталізації було опрацьовано комплекс номерів журналу, які зберігаються в бібліотечних фондах Інституту та Бібліотеки української діаспори імені сенатора Джона Маккейна. 

Було відскановано номери часопису, який є важливою частиною історії української громади Рочестера та висвітлює віхи діяльності Спілки. Це видання виходило упродовж всього періоду існування УФКС, тому є цінним джерелом для історичної реконструкції та відтворення її діяльності з моменту заснування і до сьогодні. Таким чином, проєкт також уможливлює полегшення роботи дослідників із матеріалами, які допоможуть вивчати історію українців у Рочестері.