В Острозькій академії відбудеться перегляд й обговорення фільму «Фортеця Маріуполь. Орест»

23.12.2022

Запрошуємо колектив Національного університету «Острозька академія» долучитися до перегляду й обговорення фільму «Фортеця Маріуполь. Орест» у межах мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на Рівненщині.

«Фортеця Маріуполь» – це цикл фільмів, побудованих на відеодзвінках до воїнів, які були оточені російською армією в Маріуполі на заводі «Азовсталь». Від початку облоги режисерка веде розмови з бійцями полку «Азов», розкриваючи їхні портрети.

Героєм фільму став Орест – колишній зв’язківець, а нині керівник пресслужби полку «Азов», студент Острозької академії. Орест від початку російського вторгнення висвітлював світові ситуацію в місті й на «Азовсталі», де потрапив у російський полон. Уже після виходу фільму, Дмитра після чотирьох місяців у неволі повернули додому під час звільнення полонених.

Режисеркою є Юлія Гонтарук – українська режисерка документального й ігрового кіно; співзасновниця творчого об'єднання «Вавилон`13».

Показ й обговорення фільму відбудеться 24 грудня о 16.00 онлайн на платформі Zoom. Зареєструватися можна за поклиланням https://bit.ly/3FOldag

До слова, очікується, що під час показу буде присутнім і сам Дмитро Козацький.