Відбулася всеукраїнська науково-практична студентсько-викладацька інтернет-конференція «Комунікація та інформаційна війна»

25.10.2022

20 жовтня в Національному університеті «Острозька академія» відбулася всеукраїнська науково-практична студентсько-викладацька інтернет-конференція «Комунікація та інформаційна війна».

У роботі конференції взяло участь понад 50 студентів і викладачів НаУОА та інших вишів України.

Тематика секційних засідань охоплювала низку питань, зокрема таких, як:

1. інформаційна війна як складова гібридної війни;
  2. особливості інформаційних і дезінформаційних кампаній під час воєнних дій на території України, з урахуванням імперських, колоніальних і постколоніальних наративів;
  3. маніпуляції й викривлення інформації російськими ЗМІ;
  4. аспекти інформаційної війни РФ проти західних країн;
  5. медійні репрезентації прихильників і противників інформаційної війни проти України;
  6. когнітивні аспекти інформаційної війни, образ ворога.

Доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри англійської філології НаУОА Анатолій Худолій зазначив, що конференція – на часі, оскільки присвячена феномену маніпуляції й маніпулятивних технік й актуалізована реаліями сьогодення, російською агресією проти України, яка розпочалася в 2014 році й особливо повномасштабним вторгненням РФ на терени України в лютому 2022 року.

«Учасники конференції мали нагоду обговорити питання інформаційної війни, зокрема інструменти інформаційної війни, які є потужним засобом маніпулювання суспільною свідомістю. Зважаючи на те, що вони відбивають уявлення, цінності й картину світу російського соціуму, а їх формує цілеспрямована діяльність ЗМІ і політичної пропаганди загалом, учасники конференції спробували з'ясувати, яким чином інструменти інформаційного протистояння впливають на поведінку громадян»,

додав Анатолій Худолій.

За матеріалами конференції редактори готують збірник наукових статей.