В Острозькій академії презентували грантовий проєкт «Human rights in the EU»

19.10.2022

19 жовтня в Національному університеті «Острозька академія» відбулася презентація грантового проєкту Erasmus + напрямку JeanMonnet в рамках ЄС – Human rights in the EU (HREU).

Кандидатка юридичних наук, доцентка, директорка Навчально-наукового інституту міжнародних відносин та національної безпеки, керівниця проєкту Ольга Балацька зазначила, що метою проєкту «Human rights in the EU» є поширення знань про права людини в Європейському Союзі, інституції ЄС, алгоритми реалізації європейських прав, зокрема європейського громадянства.

«Права людини – це основа демократії, базового принципу верховенства права. Сьогодні можна побачити, наскільки без реального дієвого міжнародного механізму забезпечення прав людини, все не має змісту: ні демократія, ні верховенство права, ні формальні процедури тощо. Сподіваємося, що цей проєкт приверне увагу активного громадянського суспільства до тих проблем, які зараз існують, а також буде краплиною в нашу спільну перемогу».

Основними типами діяльності проєкту є такі:

• 3 навчальні курси, а саме: «Фундаментальні права та свободи людини в ЄС», «Права громадянина ЄС: case study», практичний курс «Права людини в дії» для юристів, викладачів, науковців, представників органів державного управління, активістів громадських організацій, студентів;
  • міжнародний форум «Права людини, демократія та верховенство права: взаємодія в ЄС»;
  • Alumni talks «Права людини мають значення»;
  • національний дебатний турнір «Права громадян ЄС крізь кордони»;
  • Casebook «Права людини в ЄС»;
  • Telegram-бот EU values&rights;
  • сайт «Права людини в ЄС»;
  • 2 рецензовані статті на основі досліджень, проведених у рамках проєкту.

Віталій Лебедюк, доцент кафедри національної безпеки та політології, кандидат наук з державного управління, керівник Школи політичної аналітики «Поліс», старший дослідник проєкту зазначив, що однією з основних ідей є створення Telegram-бот EU values&rights про певні зразки, як діяти людям, які постраждали або права яких були порушені.

Тетяна Лотиш, викладачка кафедри цивільно-правових дисциплін, юрисконсульт НаУОА, молодша експертка проєкту підсумувала, що участь у реалізації проєкту візьмуть і студенти Острозької академії, які пройшли відбір до команди Human rights in the EU.

До слова, програма імені Жана Моне є однією з освітніх програм Європейського Союзу. Її метою є підвищення знань про Європейський Союз і принципи європейської інтеграції. Програма передбачає стимулювання викладання навчальних курсів у рамках європейських студій, проведення досліджень, а також налагодження міжкультурного діалогу.

#HREU